lapsehoolduspuhkuselt naasmine

  • ess
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #40985 lisas ess
Olen lapsehoolduspuhkusel järjest kahe lapsega, see on hetkel 5 aastat. Plaanin varsti tööle tagasi minna, aga ülemus väidab, et ta ei pea mulle enam samaväärset tööd pakkuma, sest olen liiga kaua töölt ära olnud. Nüüd ta pakub mulle kontoritöö asemel hoopis teist tööd madalama palgaga, väites, et nii on kuskil seaduses kirjas. Otsisin netist infot, aga sellist seadust küll ei leidnud. Kas keegi oskab kommenteerida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #40986 lisas imelik
Vastas imelik teemas lapsehoolduspuhkuselt naasmine
Kui midagi pole olemas siis seda on võimatu ka leida!
Tööandja peab võimaldama sulle töölepingus kokkulepitud töö ja muu, sest peale TL peatumise lõppemist jätkub kõik samadel alustel või tehakse kokkuleppel TL muudatused.

TLS §54. Töölepingu peatumise mõiste
(1) Töölepingu peatumine tähendab töötaja ajutist vabanemist kohustusest teha tööd ja tööandja ajutist vabanemist kohustusest kindlustada töötaja tööga. Töölepingu peatumine ei too kaasa töölepingu lõppemist.

§59. Töölepingu muutmise mõiste
(1) Töölepingu muutmine on töölepingus kindlaksmääratud tingimustes muudatuste tegemine, sealhulgas mõnede tingimuste lepingust väljajätmine või täiendavate tingimuste lepingusse võtmine.
(5) Töölepingu muutmine on lubatud vaid poolte kokkuleppel, välja arvatud §-des 61-66 ette nähtud juhtudel, mil töötajal või tööandjal on õigus nõuda töölepingu ühepoolset muutmist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • uudu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #41000 lisas uudu
Vastas uudu teemas lapsehoolduspuhkuselt naasmine
Minul samalaadne probleem: soovin enne lapse 3a saamist endisele töökohale naasta, aga mulle väideti, et töömahtude vähenemise tõttu ei saa nad mulle endist ametikohta pakkuda, pakuti teist, küll enam-vähem sama palgaga, kuid nigelamat ja "ebapopulaarset" ametit.
Firma töömahud on küll vähenenud, aga minu osakond on kenasti olemas ning ka ametinimetus säilinud.
Kas töötajate vähendamine (koondamine) võib siis toimuda näiteks teiste töötajate arvelt, aga alla 3a lapse ema PEAB samasse ametisse tagasi võtma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.