Töötuskindlustushüvitise suurus kui tööandja ei ole palka maksnud

  • saialill
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #41047 lisas saialill
Küsimus puudutav töötuskindlustushüvitist. On kirjas, et selle saamiseks tuleb esitada ka tööandja tõend, kus on kuude kaupa välja toodud teile viimasel kolmel töötatud kuul makstud tasud ja kinnipeetud töötuskindlustusmaksed.

Miks just viimase 3 kuu kohta ja mida see mõjutab? Et siis kui firma ei ole viimastel kuudel palka õigeaegselt maksnud ja on veel hetkelgi võlgu, siis on ju see summa tegelikult väiksem, kui minu tegelik lepingus ette nähtud palk.

Ehk siis, kui tööandja on mulle vähem maksnud viimase 3 kuu jooksul (ma tean, et pankroti ja koondamise korral saab jäämata töötasu tagant järgi) vähem palka, kas ma hakkan siis selle võrra vähem töötuskindlustushüvitist saama või arvestatakse see ikkagi palganumbri järgi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #41144 lisas Tiiu
see et 3 kuu jooksul pole palka makstud, ei mõjuta hüvitise suurust, kuna just see 3 kuud arvatakse välja arvutusest, seepärast ka küsitakse seda tõendit,
hüvitis arvutatakse 12 eelneva kuu keskmisena kusjuures jäävad välja need 3 kuud.
Miks sa ise ei loe seadust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mihkel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #41170 lisas Mihkel
Selle kohta ka mul küsimus.Kui hüvitist arvestatakse 9 kuu keskmise järgi(jaan-sept)siis kas see aeg kui inimene ei tööta nt 2 kuud arvestatakse ka sisse?See teeb ju summa kohe väiksemaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.