suundpuhkus

  • Volli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41169 lisas Volli
suundpuhkus lisas Volli
ja veel küsimus, kui olen suundpuhkusel kas haigusleht makstakse välja?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41172 lisas imelik
Vastas imelik teemas suundpuhkus
Ei, osaliselt tasustatava puhkuse ajal haigestumine ei anna õigust haigusrahale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41187 lisas Ma
Vastas Ma teemas suundpuhkus
Tere. Imelik, ole hea ja selgita, kui ma ikkagi edastasin haiguslehe haigekassale ja vähendasin nn. OTP tasustatavate päevade arvu. Kas on viidet seadusele ja kas ma eksisin? Tänan ette.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41189 lisas imelik
Vastas imelik teemas suundpuhkus
RaKS
§ 50. Ajutise töövõimetuse hüvitise mõiste ja liigid

(1) Ajutise töövõimetuse hüvitis on rahaline kompensatsioon, mida haigekassa maksab töövõimetuslehe alusel kindlustatud isikule, kellel jääb töö- või teenistuskohustustest või majandus- või kutsetegevusest ajutise vabastuse tõttu saamata isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatav tulu.

§60 (4) Kindlustatud isikul ei ole õigust saada ajutise töövõimetuse hüvitist juhul, kui ajutine töövõimetus algab hetkel, millal kindlustatud isik on:
4) osaliselt tasustataval puhkusel;

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 loetletud juhtudel tekib kindlustatud isikul õigus saada hüvitist alates päevast, millal ta asub või on kohustatud asuma täitma töö- või teenistuskohustusi.

Kui haigusleht algab enne otp algust siis tuleks otp alguseaeg ringi mängida(alati pole see aga võimalik) siis saab ka haigushüvitist täies ulatuses ja otp tasu ei saa selle aja eest ja märget hl teha pole vaja.
Kui haigusleht algab ja lõppeb otp ajal siis tuleb hl ka vastav märge teha ja haigushüvitist ei saa saab ainult otp tasu.
Põhimõte selles, et otp aeg ei jää isikult töötasu saamata, et haigushüvitisele õigus tekiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41193 lisas Ma
Vastas Ma teemas suundpuhkus
Suured tänud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.