mure ületundidega

  • Ulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41198 lisas Ulla
mure ületundidega lisas Ulla
Oskab ehk keegi kaasa rääkida sellisel teemal!
Kas ilma käsunduslepinguta on lubatud teha ületunde? Kas tööandja tohib piirata neid väheseid ületunde kuus, mis graafiku järgselt üle tuleksid (meditsiiniasutus)ja nõuda selleks käsunduslepingut? Kuidas siis on selle lubatud 200 ületunniga, mis on seadusega teha lubatud ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41206 lisas imelik
Vastas imelik teemas mure ületundidega
Ületunnitööd saab teha ainult poolte kokkuleppel. Kui pole vajadust ületunnitööks siis töötaja seda ise nõuda ei saa. Tahad teenida lisa siis pead tööandjaga kokkuleppele jõudma mis ja kuidas.
Vt. Töö- ja puhkeaja seadust

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41209 lisas ulla
Vastas ulla teemas mure ületundidega
Aga kui eelnevatel aastatel on arvestatud selle 200 ületunniga ja sellest aastast on see maha nullitud, et ületunde saab teha ainult käsunduslepinguga, siis kas see on õige? kui ma ei tahaks teha meeletult ületunde, aga valvetega mõni kuu tuleb mõni üksik ületund, siis see jääks sinna aastase ületunni normi sisse, aga sellest aastast tööandja katkestab või poolepealt tööpäeva, kui ma ei ole nõus käsunduslepingule alla kirjutama.Ma olen ju nõus mingil määral ületundi tegema, et valvepäev saaks lõpuni tehtud ja tuleks kuus selline 8 tundi üle ja aastas ei tule seda 200 lubatud ületundigi täis! Kas tööandjal on õigus nõuda käsunduslepingu alusel ainult ületunde tegemist, ilma et kasutaks seadusega ettenähtu 200 tundi kõigepealt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41210 lisas imelik
Vastas imelik teemas mure ületundidega
Käsunduslepingu nõudmine ei ole muidugi õige aga see, et eelnevad aastad sai teha ületunnde ja see aasta enam mitte ei ole keelatud. Eks tööandja proovib kulusi optimeerida!
200h ei pea kasutama, see on seadusega antud võimalus mitte kohustus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #41212 lisas ulla
Vastas ulla teemas mure ületundidega
Suured tänud vastuse eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.