Sama töö, erinev palk?

  • Merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41308 lisas Merike
Läksin peale lapse sündi tagasi tööle. Vahepeal oli palk tõusnud aga mulle makstakse sama palka, mis enne raseduspuhkusele jäämist. Põhjendus, et ma ei ole enam sama "kiire ja osav", nagu teised. Töö 100% sama. Seal firmas on veel nii, et kui tuleb uus töötaja, siis saab alguses mingi X summa palka (oluliselt teistest vähem) ja alles u aasta pärast hakkab saama teistega võrdset palka. Kindlat hetke, kuna palk võrdsustub ei ole- lihtsalt ülemuse suva, et kuna tema arvates teistega võrdseks muutud, kuigi teed vb juba kahe kuu pärast sama kiirest ja hästi seda tööd. Töölepingud kõikidel täpselt samad. Kas nii tohib üldse teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kahjuks küll
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41315 lisas kahjuks küll
Vastas kahjuks küll teemas Sama töö, erinev palk?
saad ju oma töölepingujärgset palka. Ülemus võib palka tõsta korra aastas või tihemini, aga ta EI PEA seda tegema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41337 lisas Tiiu
Vastas Tiiu teemas Sama töö, erinev palk?
Tohib ikka küll,kuna töö kvaliteeti hindab sinu otsene ülemus ja kunagi ei ole töötajate panused samaväärsed. Küllap sa ise ka tead seda, aga tahad siin emotsionaalset auru välja lasta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41341 lisas k
Vastas k teemas Sama töö, erinev palk?
Küsi nõu oma firma usaldusisikult,tema saab firmalt küsida palgaandmeid ning ebavõrtsekohtlemise kohta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41489 lisas Merike
Vastas Merike teemas Sama töö, erinev palk?
Mis auru väljalaskmisest sa räägid? Palgaseaduses on punkt, mille alusel tuleb sama töö eest maksta sama palka. Meie firmas käib see ülemuse suva järgi ja selle pärast on paljud minema läinud. Mujal firmades, kus sama töö, saad kohe teistega võrdset palka ja kui läbid lisakoolitusi ning omad teatud tööstaazi, siis kindlatel alustel võib palk suureneda. Minu jaoks on see viimane variant loogiline. Selle pärast siia küsimuse esitasin, et ma ei tea, kas meie firmas toimuv ülemuse suva järgi palga määrmaine on seaduslik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41508 lisas Helga
Vastas Helga teemas Sama töö, erinev palk?
Palgaseaduses ja teistes seaduses on veel palju punkte. Midagi ei ole teha palk on töötaja ja tööandja vahel kokkulepitav asi. Kui ei ole kinnitatud süsteemi. Kui sa ei suuda juhile piisavalt selgitada, miks sa oled sama hea ja vajalik, et suuremat palka väärt, siis teiste palga number ei ole argument. "Naised saunas rääkisid" palgaläbirääkimistel ei sobi. Kui mujal on parem, siis keegi ei sunni kedagi kuskil töötama, mõlemal poolel on õigused ja kohustused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.