Puhkuse andmise kord

  • Kahtlev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41328 lisas Kahtlev
Puhkuse andmise kord lisas Kahtlev
§ 14. Puhkuse andmine teise ja järgmiste tööaastate eest

Puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel vastavalt tööandja juures kehtivale puhkuste ajakavale. Poolte kokkuleppel võib puhkuste ajakava muuta. Puhkuste ajakava muutmisel tuleb määrata uus puhkuse aeg.

Kas ma saan sellest seadusest õigesti aru,et mul on õigus saada kogu puhkust(28päeva) korraga jooksva aasta jooksul. Tööandja väidab,et 2 nädalat tuleb puhata esimesel poolaastal ja teine 2 nädalat teisel poolaastal. Nii on paigutanud ka puhkusegraafikusse.
Palun nõu targematelt...Mis on minu õigused?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41331 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuse andmise kord
Saad õigesti aru jah. Ja veel kui töötaja pole nõus siis ei saa tööandja oma suva järgi puhkust jagada osadeks(sama kehtib ka vastupidises olukorras).
§20. Puhkuse andmine osadena
Poolte kokkuleppel võib puhkust anda osade kaupa, kusjuures ühe katkestamatu osa kestus peab olema vähemalt 14 kalendripäeva. Teiste puhkuseosade kestus võib olla lühem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kahtlev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41332 lisas Kahtlev
Vastas Kahtlev teemas Puhkuse andmise kord
Tänan kiire vastuse eest. Kuid tööandja väidab, et ette puhkust ei saa ja arvutab seda töötatud kuude järgi.
Selle järgi saaks ma kuni 01.07.09 14 päeva puhkust ja siis kuni 31.12.09 saaksin kas november/detsember 14 päeva või 7 päeva augustis ja teine 7 päeva alates oktoobrist.
On see õige?

Tuleb välja,et korraga 28 päeva polegi mul võimalik enam saada aasta jooksul... Nadi värk.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41333 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuse andmise kord
Nii kuidas tema arvutab pole õige. Ja tööaasta on meil veel puhkuse arvutamise aluseks mitte kalendriaasta. Kas oled kõik oma eelnevate tööaastate puhkuse ära kasutanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kahtlev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41334 lisas Kahtlev
Vastas Kahtlev teemas Puhkuse andmise kord
Õnneks olen kasutanud jah.Varasematel aastatel sellist jama polnud,kuigi juba eelmisel aastal jupitati puhkus, aga siis lasti ikka võtta 2 nädalat+2nädalat: jutti võtta ei lastud, ikka pidin vahepeal 3 nädalaks tööle tulema. Kuid sel aastal ei lasta isegi niimoodi,rääkimata,et soovisin võtta suvel 21p ja sügisepoole 7p.
Nuputasin siin,et antud juhul on mul "võimalik" 28 päeva puhkust ühes jutis saada vaid juhul,kui jätan selle aasta teise puhkusepoole (14p) võtmata ja võtan selle järgmise aasta esimeses pooles,kuid kahtlen ka selles: küllap leiavad jälle mõne põhjenduse.
Sõdima nendega hakata pole mõtet ja julguski, sest praegusel ajal uut töökohta saada on ikka päris raske...
Kirjutasin siia põhjusel,et saada oma sisetundele ja seadusetundmisele kinnitust

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41340 lisas k
Vastas k teemas Puhkuse andmise kord
Loe läbi siseeeskirjad,firmadel tihti seal puhkuse jagamine kirjas.Paljud annavadki 14*14 mitte täispuhkust korraga.Ainult lastevanematel see eelis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41342 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuse andmise kord
Kõik mis on kuskil kirjas aga on vastuolus seadustega on kehtetu. Puhkust antakse tööaasta sees tööaasta eest(veel) ja osadeks saab seda jaotada AINULT poolte kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kahtlev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41343 lisas Kahtlev
Vastas Kahtlev teemas Puhkuse andmise kord
Sise-eeskirju pole muudetud selle aja jooksul(3,5a) mil seal töötan-->nii et asi pole selles. Tõlgendan siin Puhkuseseadust ja kaksipidi mõistmist...aga tänan tähelepanu eest ikkagi.Sain eelmistest postitustest aru,et mõistan seda seadust õigesti: õigus saada terve puhkus(28p) korraga. Tänud "imelikule"...:-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.