Täiendav maksuvaba tulu kuni 17-aastase lapse kohta

  • Kuidas käituda? Täiendav maksuvaba tulu..
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41416 lisas Kuidas käituda? Täiendav maksuvaba tulu..
Täiendav maksuvaba tulu kuni 17-aastase lapse kohta lisas Kuidas käituda? Täiendav maksuvaba tulu..
Et pidi sel aastal veel saama eelmise(2008) aasta eest täiendavat maksuvaba tulu kuni 17 aastase lapse kohta alates esimesest lapsest?
Copypaste emta lehelt: Muudeti TuMS-i § 231 punkti 1, mistõttu 2009. aastal (ehk 2010. aastal tuludeklaratsiooni esitades) võib lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik (perekonnaseaduse tähenduses), kes peab üleval alaealist last, maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendavat maksuvaba tulu iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta, alates teisest lapsest. 2008. aastal sai täiendava maksuvaba tulu alates esimesest lapsest.
Mis ma tegema pean, või mis tingimustel seda makstakse? Pidi võtma tööandjalt 2008 aasta palgatõendi? Mismoodi see välja näeb?
Ühesõnaga palun infot.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41417 lisas k
paned teklaratsiooni lapse andmed ja siis võetakse see sul maha

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teema algataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41418 lisas teema algataja
seda ma mõtlesin jah, et kas see automaatselt deklaratsioonis sees või kuidas. Et siis nöökaaslase ämm rääkis, et peab jooksma palgalipikuga maksuametissse... a siis ei pea ju kuhugi jooksma :)
Tänan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • aga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41429 lisas aga
On see siis kasulik? Kas saan rohkem raha tagasi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41435 lisas molly
on ikka kasulik kui ikka oled eelmisel aastal tööl olnud ja tulumaksu maksnud, iga inimese ka lapse tulumaksuvaba summa aastas on 27000.- sellest 21% on 5670,- saad tagasi (parandage kui eksin)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teema-algataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41438 lisas teema-algataja
kas ka siis kui mu tööleping taasavati veebruaris? (enne seda olin siis lapsega kodus ja käisin poole kohaga)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41442 lisas imelik
Tagasi saab tulumaksu ainult siis kui on aasta jooksul seda ka maksuametile makstud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41445 lisas molly
nagu eespool öeldi,saad tulumaksu tagasi ainult siis kui oled seda maksnud.kui oled makanud vähem kui õigus tagasi saada,saad niipalju kui oled maksnud.kui pole üldse maksnud läheb see lapse pealt saadav lihtsalt kaduma või kui oled abielus ja abikaasa töötas eelmisel aastal, maksis tulumaksu, teete tuludekl koos ja saab ka sinu pealt tm tagasi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lisaküsimus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41711 lisas lisaküsimus
minu maksuvaba tulu oli 21500 eeku, aga peab olma siis 27000? ehk siis tagasi peaks saama 6000? ja kui lisan lapse, siis veel lisaks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • muu i
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41712 lisas muu i
sisene maksuameti lehele,seal näed enda eeltäidetud deklatatsiooni,laps või lapsed on juba kantud,kui nüüd kinnitad oma deklaratsiooni alates 16 .02,saab seda teha,siis näed kui palju tagasi saad,ja kõik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.