Töötaja kohustused_2 osa

  • maarja_tallinn
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41678 lisas maarja_tallinn
Töötaja kohustused_2 osa lisas maarja_tallinn
Tänan vastuse eest.
Aga ma tegin viga sest ma ei täpsustanud korrektselt oma mure.

Yah teil õigus. Loomulikult kui me töötame tööandja annab ülesanned jne ja me täitame neid (kui see ei riku töölepingus kokkulepitud tööd).

Aga kui asi puudutab lahkumist töölt?
Mul on sõbrad kes räägivad et ma ei pea. See on tööandja mure. Selleks küsin et olen segaduses, ametijuhist pole töölepingus seda pole ka, seadustes eriti ei kohtunud vastuseid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41690 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Töötaja kohustused_2 osa
TLS § 50. Töötaja kohustused
Töötaja on kohustatud:
1) tegema kokkulepitud tööd ning täitma ilma erikorralduseta ülesandeid, mis tulenevad töö iseloomust või töö üldisest käigust;
2) täitma töönorme ja kinni pidama ettenähtud tööajast;
3) õigeaegselt ja täpselt täitma tööandja seaduslikke korraldusi;
4) hoiduma tööandja juures tegudest, mis takistavad teistel töötajatel kohustuste täitmist või kahjustavad teiste töötajate või kolmandate isikute vara;
5) teatama tööandjale viivitamatult töötakistustest või nende ohust ning võimaluse korral erikorralduseta kõrvaldama niisugused takistused või nende ohu;
6) hoidma tööandja äri- ja tootmissaladust ning mitte osutama tööandjale konkurentsi, sealhulgas mitte töötama tööandja loata viimase konkurendi juures, kui need kohustused on ette nähtud töölepinguga. Need kohustused lasuvad töötajal ka pärast töölepingu lõpetamist, kui pooled sõlmisid niisuguse kokkuleppe ja tööandja maksis töötajale mainitud kohustuste täitmise eest eritasu või andis muud hüvitust;
7) täitma seaduses, haldusaktis ning kollektiiv- ja töölepingus ettenähtud muid kohustusi.

Kas siis tööleping on juba lõpetatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.