mure

  • t
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41696 lisas t
mure lisas t
mul lõpetati TL poolte kokkuleppel nagu nüüd on selgunud aga kas on mul õigust saada töötuhüvitist(ei ole kindel et täpne nimetus) või puudub mul selleks õigus tänu poolte kokkuleppel lõpetamisele ????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • loe seaduse nurka
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41697 lisas loe seaduse nurka
Vastas loe seaduse nurka teemas mure
§ 6. Õigus töötuskindlustushüvitisele

(1) Õigus töötuskindlustushüvitisele on kindlustatul:
1) kes on töötuna arvele võetud tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 6 kohaselt ja
2) kellel on töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul.

(2) Töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust kindlustatul, kelle viimane töö- või teenistussuhe lõpetati:
1) töötaja või avaliku teenistuja algatusel, välja arvatud töösuhte lõpetamisel Eesti Vabariigi töölepingu seaduse § 82 alusel või kui individuaalse töövaidluse lahendamise seaduse § 29 lõike 2 alusel on töövaidlusorgan töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks tunnistamisel lugenud töötaja omal algatusel lahkunuks;
2) töö- või teenistuskohustuste rikkumise, usalduse kaotamise, vääritu või korruptiivse teo tõttu;
3) poolte kokkuleppel.

(3) Kindlustatul, kellele on makstud töötutoetust tööturuteenuste ja -toetuste seaduse alusel, on õigus töötuskindlustushüvitisele juhul, kui ta on pärast töötutoetuse maksmise lõpetamist töötanud, olnud avalikus teenistuses või osutanud teenust võlaõigusliku lepingu alusel ja ta vastab muudele käesolevas seaduses sätestatud töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41699 lisas imelik
Vastas imelik teemas mure
TL lõpetamine poolte kokkuleppel välistab töötuskindlustushüvitise taotlemist.
Sama mis eelmisele vt. tta.ee ja töötukassa.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.