puhkus ja puhkuseraha

  • alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41743 lisas alex
Tere, mure siis selline, et eelmine aasta võtsin puhkust välja 2 nädala ehk 14 p ulatuses. ühtlasi oli see aasta ka esimene töötatud aasta selles firmas. Sooviks siis teada, kas mul on õigus võtta välja kasutamata puhkus sel aastal v saada mingit kompensatsiooni v mitte, kusjuures eelmisel aastal ei teinud tööandja mingit ettepanekut puhkuse välja andmiseks esimese tööaasta jooksul. Korra sai isegi küsitud et kas saamata jäänud puhkust võin välja võtta sel aastal, vastuseks sain "ei". saatma siis 3 nädalat, kuna tegu tervist kahjustava tööga(müra ja vibratsioon)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41745 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus ja puhkuseraha
Puhkuseseadus §13. Puhkuse andmine esimesel tööaastal
(1) Töötajal, kes on esimesel tööaastal töötanud vähemalt kuus kuud, on õigus saada puhkust võrdeliselt töötatud kuude arvuga. Saamata jäänud puhkuseosa antakse tööaasta kestel mõnel muul ajal või töötaja nõusolekul liidetakse järgmise tööaasta puhkusega või antakse teise tööaasta kestel mõnel muul ajal.

§14. Puhkuse andmine teise ja järgmiste tööaastate eest
Puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel vastavalt tööandja juures kehtivale puhkuste ajakavale. Poolte kokkuleppel võib puhkuste ajakava muuta. Puhkuste ajakava muutmisel tuleb määrata uus puhkuse aeg.

§15. Puhkuste ajakava
(1) Tööandja koostab puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks jaanuarikuu jooksul. Puhkuste ajakava võib muuta poolte kokkuleppel.
(2) Puhkuste ajakava koostamisel lähtub tööandja töö korraldamise huvidest, arvestades võimaluse korral töötajate soove.
(3) Tööandja on kohustatud puhkuste ajakava koostamisel arvestama nende töötajate soovidega, kellel on vastavalt käesoleva seaduse § 16 punktidele 3-6 õigus saada puhkust neile sobival ajal.
(4) Kui tööandja ei tee puhkuste ajakava töötajale teatavaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 toodud tähtaja jooksul, on töötajal õigus jääda puhkusele töötaja poolt valitud ajal, teatades sellest tööandjale kirjalikult ette vähemalt kaks nädalat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41746 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus ja puhkuseraha
Ja arvesta veel sellega, et uus TLS ei anna enam lisapuhkust tervistkahjustava töö eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41747 lisas alex
Vastas alex teemas puhkus ja puhkuseraha
nagu ma aru saan siis on mul õigus saamata jäänud puhkus sel aastal välja võtta`?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • giia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41786 lisas giia
Vastas giia teemas puhkus ja puhkuseraha
jah

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41837 lisas alex
Vastas alex teemas puhkus ja puhkuseraha
ja siis samas teemast üks mure veel: viimati ülemusega rääkides sel teeml väitis ta, et mul ei ole õigus saada lisapuhkust tervist kahjustava töö eest, kuna mul pole tööaasta täis, sest tema sõnul on tööaasta aeg aasta esimesest päevast ehk 1. jaanuarist kuni aasta lõpuni, asusin aga tööle 14.jaan 2008. Kuid nüüd seadust veidi uurides olen ma aru saanud et tööaasta algab tööle asumise päevast ja saab täis järgmise aasta samal päeval, seega on mul täielik õigus seda lisapuhkust saada kehtiva seaduse järgi ja 7 päeva(müra, vibratsioon)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • alex
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41838 lisas alex
Vastas alex teemas puhkus ja puhkuseraha
§ 10. Lisapuhkus

(1) Õigus lisapuhkusele on töötajatel, kes töötavad:
1) allmaatöödel;
2) tervistkahjustavatel töödel;
3) eriiseloomuga töödel.

(2) Allmaatööde, tervistkahjustavate tööde ja eriiseloomuga tööde loetelu, kus töötamisel antakse lisapuhkust, ning nende lisapuhkuste kestuse kehtestab Vabariigi Valitsus oma määrusega.

(3) Kollektiiv- ja töölepinguga võib ette näha täiendavad alused lisapuhkuse andmiseks.


ja ega antud par. lõige 3 alusel ei saa kohaldada lisapuhkuse saamiseks näiteks tingimust et peab olema töötanud väh 1 kaalendriaasta vms?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41847 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus ja puhkuseraha
Jah tööaasta algab tööle asumise päevast.
Ei saa sellist tingimust kohelda.

Allmaatööde, tervistkahjustavate tööde ja eriiseloomuga tööde loetelu, kus töötamisel antakse lisapuhkust, ja lisapuhkuse kestus
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=908742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.