töövõtuleping

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41884 lisas m
Päris palju küsimusi seoses töövõtulepinguga. Lepingu tähtaeg on 1 aasta.
1) "Katseaeg" on 2 kuud, kuigi sellekohast märget töövõtulepingus otseselt kirjas pole. Kirja on pandud esimese kahe kuu brutopalk. Kas ma saan lepingu üles öelda katseajal, andes sellest tööandjale teada 3 päeva varem või ei? Kirjas on, et töövõtja peab tööandjale lepingu ennetähtaegsest lõpetamisest teada andma vähemalt 4 nädalat enne. kas see kehtib ka nö "katseajal"?

2) Kui mul on mingisugune vigastus/haigus, mille tõttu ei saa ma enam tööd jätkata (peale katseaega), siis kas ma pean ka 4 nädalat varem sellest teada andma või kuidas? Kas selleks on vaja mingisugust arsti tõendit või piisab millestki muust?


Tänud ette!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • l
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41886 lisas l
Vastas l teemas töövõtuleping
Töövõtulepinguga töötades ei kohaldata töölepingu tingimusi. Töövõtulepinguga seonduvat reguleerib võlaõigusseadus. Pahatihti tekivadki vaidlused sellel pinnal, kas tegu on ikka tööettevõtulepinguga või ei. Töövõtulepingutele kohaldatakse käsunduslepingu tingimusi, seega võib kumbki lepingupool käsunduslepingu üles öelda kui ilmneb, et kõiki asjaolusid arvesse võttes ja mõlema lepingupoole huvisid kaaludes ei või oodata, et lepingut üles öelda sooviv pool jätkaks käsunduslepingu täitmist kuni ülesütlemistähtaja või lepingu tähtaja möödumiseni või käsundi täitmiseni. Lähtuma peaks sel juhul mõistlikkuse printsiibist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.