koondamine ja rasedus

  • Elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41908 lisas Elle
1.juulist saab koondada ka rasedat.Kas sel juhul ei saa ma ka sünnituseelset ja järgset haiguslehte?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Miia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41911 lisas Miia
Vastas Miia teemas koondamine ja rasedus
Mul sama mure,siis hakatakse ju rasedaid just koondama,mis sellest 140 päeavast saab,mis teistele enne sünnitust antakse... Kas mul on niikaua haigekassakindlustus kui töötukassa mulle toetust maksab??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41914 lisas imelik
Vastas imelik teemas koondamine ja rasedus
Kas te olete uut TLS lugenud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Miia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41915 lisas Miia
Vastas Miia teemas koondamine ja rasedus
Olen lugenud vaid artikleid ja sealt ma nii aru olen saanud.Aga palun kas oskad öelda, kas ma sel juhul,kkui olen koondatud, ei saagi haiguslehte raseduse korral?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41916 lisas imelik
Vastas imelik teemas koondamine ja rasedus
Koondada rasedat ei saa ja seega on teil olematu sünnitushüvitise probleem.

§ 93. Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus

(1) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel või tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb.

(2) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise tõttu.

(3) Käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatut kohaldatakse üksnes juhul, kui töötaja on teavitanud tööandjat oma rasedusest või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda. Tööandja nõudmisel peab töötaja esitama rasedust kinnitava arsti või ämmaemanda tõendi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Miia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41918 lisas Miia
Vastas Miia teemas koondamine ja rasedus
Tänan vastuse eest.Planeerin rasedust ja kuid kardan, et saan just-just koondamise teatise, seega kui jään rasedaks hiljemkui 14 päeva peale teatise kättesaamist jääb koondamine jõusse,Kas sel juhul ei saa ma ka haiguslehte peale sünnitust? Palun aidake.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41920 lisas molly
Vastas molly teemas koondamine ja rasedus
sünnituslehe saad siis kui sul on kehtiv tl.pole tööd pole haiguslehte.saad vanemahüvitist alates sünnikuupäevast

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.