töötuskindlustusstaaz

  • Moonika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41961 lisas Moonika
töötuskindlustusstaaz lisas Moonika
Palun aidake.
Kuidas arvestatakse minu töötuskindlustusstaaz, kui olen firmas töötanud 7 aastat,kui vahepeal olin 3 aastat lapsehoolduspuhkusel ja nüüd peale seda olen töötanud vaid 1,5 aastat samas firmas. Mind koondatakse,kas mul on õigus nüüd saada töötuskindlustushüvitist ja kaua.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41962 lisas imelik
Vastas imelik teemas töötuskindlustusstaaz
Õigus hüvitisele
Teil on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui täidate järgmist kolme tingimust:

*te olete Tööturuameti piirkondlikus osakonnas töötuna arvele võetud;

*teil on töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži. Seega peate hüvitise saamiseks olema töötanud ja tasunud töötus- kindlustusmakset vähemalt 12 kuul töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul;

#
te ei ole viimaselt töö- või teenistuskohalt lahkunud:

*
enda algatusel (omal soovil), välja arvatud juhul, kui lahkusite seetõttu, et tööandja rikkus lepingutingimusi või muutis tootmis- või töökorraldust. Samuti on teil õigus saada hüvitist, kui töövaidluskomisjon tunnistas teie töölepingu lõpetamise ebaseaduslikuks ja märkis töösuhte lõpetamise põhjuseks omal soovil lahkumise;
*
kokkuleppel tööandjaga (poolte kokkuleppel);
*
töö- või teenistuskohustuste rikkumise, usalduse kaotamise, vääritu või korruptiivse teo tõttu.

www.tootukassa.ee/est/hyvitised/isikule/tkhuvitis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Moonika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41963 lisas Moonika
Vastas Moonika teemas töötuskindlustusstaaz
Tänan vastuse eest.Lugesin ka ise seda, aga selguseta on see, et mu tööstaaz ju vahepeal ei katkenud, aga töötuskindlustust ma ju vahepeal ei maksnud,kas siis seega arvestatakse mulel nüüd peale lapsehooldusese puhkuselt tagsai tööle minemisest alates staazi töötuskindlustus hüvitise saamiseks. Veel küsimus ,kas hüvitise suurus seega väheneb,kui olen olnud eelneval poolel aasta haiguslehel.Saan aru,et sots,kaksuga maksustatud tulud jagatakse kindlate päevade arvuga 270. Palun seletage täpsemalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jah
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42149 lisas jah
Vastas jah teemas töötuskindlustusstaaz
mina sain küll nii aru, et kui oled vahepeal olnud haiguslehel ja puhkusel, läheb töötuskindlustus sellevõrra väiksemaks, palka sel ajal ju ei saanud. töötukassa kodukal on sellest arvutamisest päris täpselt kirjutatud www.tootukassa.ee/est

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.