mida teha?

  • sull
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41990 lisas sull
mida teha? lisas sull
olen töötanud oma tööandja juures aasta ja kolm kuud, kuid siiani pole mul temaga töölepingut sõlmitud. asi venis ja venis tööandja tõttu ja nyyd kus seisud kehvad tuli tööandja lagedale töölepinguga kus palk on väga väike ja ma ei ole nõus sellele alla kirjutama. siiani olen saanud ametlikku palka oma kontole probleemideta. mis on mu õigused ? ja kuidas käituda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #41995 lisas imelik
Vastas imelik teemas mida teha?
Pole nõus siis keeldu.
TLS §28. Töölepingu vorm
(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.
(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.
(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sull
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42049 lisas sull
Vastas sull teemas mida teha?
tänud imelik !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.