Sundpuhkus, kas asi õige?

  • Teadmatus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42228 lisas Teadmatus
Sundpuhkus, kas asi õige? lisas Teadmatus
Olen töökohas töötanud natuke üle poole aasta,
nüüd saadeti päevapealt kogu kollektiiv sundpuhkusele summaga 60% miinimumpalgast, või teine varjant et saame 1 kuu hüvitise ja nägemist.Samas olen ma ka alla 3 aastase lapse ainus ülalpidaja, millised õigused mul on ja kas sundpuhkuse puhul 60% miinimumpalgast on õige asi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • l
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42230 lisas l
Vastas l teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Seadus ei keela saata Teid sundpuhkusele.
Töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel on tööandjal oma asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul õigus kokkuleppel töötajaga kehtestada töötajale kuni kolmeks kuuks aastas osaline tööaeg või saata töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele samaks tähtajaks. Osaliselt tasustatava puhkuse ajal makstav puhkusetasu ei või olla väiksem kui 60% miinimumpalgast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sass
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42234 lisas Sass
Vastas Sass teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Samas kas ei peaks olema nii, et töötajaid peab saatma kõigepealt korralisele puhkusele. Kui Sina ei ole nõus OTP on sul õgus lõpetada TL §82 alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42237 lisas imelik
Vastas imelik teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Ei pea saama enne korralist puhkust.


§ 68. Osalise tööaja rakendamine või osaliselt tasustatava puhkuse andmine töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel

(1) Töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel on tööandjal oma asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul õigus kokkuleppel töötajaga kehtestada töötajale kuni kolmeks kuuks aastas osaline tööaeg või saata töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele samaks tähtajaks. Tööinspektorilt nõusoleku taotlemisel esitab tööandja põhjenduse töö jätkamise võimaluste kohta ning töötajaid esindava organisatsiooni või isiku arvamuse.

(2) Osalise tööaja kehtestamisest või osaliselt tasustatavale puhkusele saatmisest on tööandja kohustatud teatama töötajale kirjalikult vähemalt kaks nädalat ette. Töökorralduse nimetatud muudatustega mittenõustumisel on töötajal õigus nõuda töölepingu lõpetamist § 82 alusel.

(3) Käesoleva paragrahvi alusel rakendatava osalise tööaja kestus ei või olla alla 60% töölepingus ettenähtud tööaja normaalkestusest ja osaliselt tasustatava puhkuse ajal makstav puhkusetasu ei või olla väiksem kui 60% miinimumpalgast.

(4) Tööandjal on keelatud töötajale ette teatada tema koondamisest ajal, mil talle on kehtestatud osaline tööaeg või ta on saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele.

(5) Tööandjal on keelatud töötajale kehtestada osalist tööaega või saata teda osaliselt tasustatavale puhkusele ajal, mil talle on ette teatatud töölepingu lõpetamisest käesoleva seaduse § 86 punkti 3 alusel.

(6) Kui tööandja rakendab osalist tööaega või saadab töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele ilma töötaja või tööinspektori nõusolekuta, siis on tööandja kohustatud töötajale maksma hüvitust saamata jäänud palga ulatuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ....
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42251 lisas ....
Vastas .... teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Kas firma saab saata mind graafikujärgsele puhkusele, kui mulle on koondamine juba kätte antud? Imelik, palun vasta,sest Sina oled siinsetest vastajatest minu arvates kõige targem. Tänud !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42252 lisas imelik
Vastas imelik teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Saab ikka kui see puhkus on jaanuaris puhkusteajakavaga paika pandud, ajakava saab muuta ainult poolte kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ....
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 4 kuud tagasi #42254 lisas ....
Vastas .... teemas Sundpuhkus, kas asi õige?
Aitähh !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.