Palga alandamine

  • diselm
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42328 lisas diselm
Palga alandamine lisas diselm
Kui tööandja tahab alandada palka ja mina sellega nõus ei ole, śiis enda teadmise järgi peaksin ma saama $82 alusel oma töölepingu lõpetada sedasi, et leping lõppeks päevast, millest palgamuudatus jõustuma peaks. Kuid tööandja ütluse kohaselt ei saa ma ennem midagi teha, kui järgmisel palga päeval pärast palgamuudatust.
Kardan lihtsalt, et selle aja möödumisel ei saa ma enam $82-te kasutada.
Oleks abi eest väga tänulik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42329 lisas arvan
Vastas arvan teemas Palga alandamine
Aga enne järgmist palgapäeva Sa ei tea ju, et tööandja rikub kokkulepet? Kui Sina palgaalandamise muudatusele alla ei kirjuta - võiolla ta maksab Sulle vana palka edasi???
Oota kompetentsemaid vastuseid ka!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diselm
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42330 lisas diselm
Vastas diselm teemas Palga alandamine
jah seda küll, kuid olen kuulnud midagi sellist,et isegi, kui ma alla ei kirjuta lepingu muutusele ja siis edasi tööl käin pärast muutuste rakendamist on see sama nagu lepingu muutustega nõus olemine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42332 lisas arvan
Vastas arvan teemas Palga alandamine
Sul võib õigus olla
§ 64. Töölepingu tingimuste muutmine seoses tootmise või töö ümberkorraldamisega
(1) Tööandjal on õigus tootmise või töö ümberkorraldamisel muuta töötaja töötasustamise aluseid ja töörežiimi, teatades sellest töötajale kirjalikult ette vähemalt üks kuu.
(2) Muudatustega mittenõustumisel on töötajal õigus nõuda töölepingu lõpetamist (§ 82).
§ 82. Töölepingu lõpetamine tööandja poolse lepingutingimuste rikkumise või tootmis- või töökorralduses tehtud muudatuste tõttu
(1) Töötaja teatab nii määramata kui määratud ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisest tööandjale vähemalt viis kalendripäeva ette, kui lepingu lõpetamise põhjuseks on tööandjapoolne lepingu tingimuste täitmata jätmine, mittenõuetekohane täitmine, töötingimuste oluline halvenemine §-s 6 sätestatud tööandja vahetumise tõttu või muudatused tootmis- või töökorralduses. Nendel juhtudel (§-d 64 ja 68) lõpetatakse tööleping niisuguste muudatuste rakendamise päevast.
(2) Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisel käesoleva paragrahvi 1. lõike alusel maksab tööandja töötajale hüvitusena tema kahe kuu keskmise palga. Määratud ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisel samal alusel maksab tööandja töötajale tema keskmise palga lepingu tähtaja möödumiseni, kuid mitte üle kahe kuu.
Seega oota komp. vastust või püüa helistada kuskile õigusabisse

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hhh
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42343 lisas hhh
Vastas hhh teemas Palga alandamine
ühepoolne palga vähendamine on keelatud ja § 64 on muuhulgas töötasustamise aluste muutmine, tööõigusaktidest ei ole "töötasustamise aluste" mõistet lahti kirjutatud, kuid praktika kohaselt see on näiteks üleminek kuupalgasüsteemist tükitöö süsteemile jms, siis on tõesti inimesel mittenõustumisel õigus minna § 82 alusel. Hoopis teine asi kui Tööandja soovib lihtsalt palkasid vähendada mingi % võrra, siis on selleks ilmtingimata vajalik töötaja nõusolek, vastasel juhul õigus nõuda 0,5% intressi palgaga iga viivitatud päeva eest.

Veel on muidugi võib Tööandja kasutada § 68 TI nõousolekul mitte kauemaks kui 3 kuud 12 kuu jooksul ja koos palga vähendamisega (max 60 %) kehtestatakse osaline tööaeg, selleks ka töötaja nõusolek ja mittenõustumisel õigus minna § 82 alusel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.