TL lõpetamine tööandja algatusel

  • Marju
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42359 lisas Marju
Tööandja ütles suusõnaliselt et töötaja ei tohi enam tööle tulla alates 01.04.09. Põhjendades ebapiisavat töötulemust(müügitöö ja müügiplaani mitte täitmine). Jutuks tuli mõlemapoolne TL lõpetamine.
Kas nii ongi, et suusõnaliselt võib tööandja töölepingu lõpetada. Kas ei peaks olema mingit etteteatamise aega ja kas sellist dokumenti ei peagi tööandja esitama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42363 lisas Ma
Ikka peab, niiet mina Sinu asemel ei oleks nõus kokkuleppel. Las annab Sulle seaduses nõutud aja ette teada ja maksab hüvitist, mis kaasneb lahti laskmisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õige
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42374 lisas õige
mine otsejoones tööinspektsiooni, muidu jääd lolliks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42377 lisas heli
Praeguses majandussituatsioonis on ju väga lihtne tööandjal põhjendada müügitöötaja töölepingu lõpetamist plaani mittetäitmisega. Tööandjal tuleks aga arvestada müügitulemustele hinnangu andmisel ka üldise turusituatsiooniga ning vastava valdkonna Eesti keskmise turu muutumisega(tõus või langus). Põhjendamatu oleks töötajalt nõuda paremaid müügitulemusi võrreldes eelmiste perioodidega üldise turulanguse situatsioonis. Samuti on ju võimalus töötasu ja tööaja vähendamine vastastikusel kokkuleppel, kui töökoormus on vähenenud. Aga etteteatamine on ikka kirjalikus vormis kuu aega ette, ning põhjendus ka täpselt kirjas, miks soovitakse tööleping lõpetada või siis töötasu ja tööaega vähendada. Ja nõus peaksid olema mõlemad töölepingu pooled.
Niisama ära küll töölt lahku, mingi suulise ütlemise peale. Seisa oma õiguste eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • KATI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42380 lisas KATI
Aga kui mul on katseaeg.ja tööandja helistab ja ytleb et tänasest pole vaja tööle tulla.kuigi oleks pidanud minu vahetus hakkama.kuda siis etteteatamisega on.Põhjenduseks tõi et pole nagu üldse oma tööd teinud korralikult

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42384 lisas heli
etteteatamise aeg on ikka ette nähtud, kõige vähem 5 tööpäeva - päevapealt ei saa kedagi töölt lahti lasta, kui töötaja pole põhjust andnud(tööluus nt).Pöördu töövaidluskomisjoni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42391 lisas imelik
Katseajal TL lõpetamine katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu kehtiv seadus etteteatamist ette ei näe st. võibki päevapealt TL lõpetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marju
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42394 lisas Marju
Katseaeg sai läbi pool aastat tagasi. Kui tööandjaga rääkida üritasin, siis ähvardati mind kahe käskkirjaga. Ja öeldi,et mul pole õigust midagi nõuda, mingeid pabereid ja kuu aega ette teatamist. Ma ei oska enam mitte midagi teha...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42399 lisas imelik
Katseaja jutt oli Katile, kes oma küsimuse sinu teemasse pani.

Mis seis sul Marju siis hetkel on, kas TL on juba lõpetatud(mis alusel) või käid tööl(oota ära siis mis lähipäevadel toimub)?
TI-ga võta ühendust kui tunned, et sulle liiga tehakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marju
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42406 lisas Marju
TL ei ole lõpetatud, veel. Jutt oli et 1. aprillist ma ei tuleks enam tööle.(eks paistab mis 1. aprillil saab) Mingit paberit ei ole saanud. Tööandja ütles, et lahku võiksime minna sõbralikult, ilma liigse paberimajanduseta, et lihtsalt lähen minema ise ja kõik.(poolt kokkuleppel), loomulikult ma pole sellega nõus! Kui läksin paberit ja selgitusi küsima, karjuti mulle näkku ja öeldi et selle eest saan käskkirjad, et julgesin midagi sellist üldse öelda, et minu jaoks on selline dokument hädavajalik, kuid poolte kokkuleppel ei ole ma nõus töölt lahkuma.
TI võtan kindlasti ühendust, sest tean, et selline asi ei ole õige!
(levinud on kuuldused, et võetakse ülemuse sugulane tööle, ju siis vaja minust lahti saada)
aitäh vastajatele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.