Lapsehoolduspuhkuse ajal koondamine

  • Margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42456 lisas Margit
Tööle asusin firmasse 2006.jaan. Dekreeti läksin 2007.novembris. Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel.
Kas keegi oskab öelda,kui minu töökoht kaotatakse ehk mind koondatakse lapsehoold.puhkuse ajal, siis kas mul on õigus saada mingeid hüvitisi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42457 lisas Maris
§ 86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused

Tööandja võib lõpetada määramata kui ka määratud ajaks sõlmitud töölepingu enne lepingutähtaja möödumist:

1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel;

2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse raugemisel pankrotiseaduses sätestatud korras;

3) töötajate koondamisel;

4) töötaja mittevastavusel oma ametikohale või tehtavale tööle tööoskuse või tervise tõttu;

5) katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu;

6) töötajapoolsel töökohustuste rikkumisel;

7) töötaja suhtes usalduse kaotamisel;

8) töötaja vääritu teo tõttu;

9) töötaja pikaajalise töövõimetuse tõttu;

10) [kehtetu – RT I 2006, 10, 64 – jõust. 4.03.2006]

11) põhikohaga töötaja töölevõtmisel;

12) töötaja korruptiivse teo tõttu.

[RT I 2006, 31, 236 – jõust. 1.01.2007]

§ 92. Töölepingu lõpetamine raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last

(1) Tööandjal on keelatud lõpetada tööleping raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last, välja arvatud § 86 punktides 1-2, 5-8 ja 11 ettenähtud alusel.

(2) Töölepingu lõpetamine käesoleva paragrahvi 1. lõikes mainitud töötajatega § 86 punktides 1-2 ja 5-8 ettenähtud alustel on lubatud üksnes tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul.

Tere!

Mina loen EV töölepingu seadusest välja, et raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last, töölepingut KOONDAMISE tõttu lõpetada EI SAA.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42470 lisas Margit
Aga kui tööandjal lihtsalt pole enam mulle töökohta pakkuda, pole ka eelmise töökoha asemele midagi enam-vähem samadel tingimustel kohta leida?? Ühesõnaga, minu koht on lõplikult kaotatud...mis sellisel juhul ette võtta?Kas on mingi hüvitis siis mulle ette nähtud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42475 lisas imelik
Kas tahad raha või mida?
Kas tahad tööle naasta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ew
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42502 lisas ew
Mina olen samas olukorras, et tööandja on oma firmat likvideerimas ja mina soovisin tööle naasta kuid neil ei ole mulle tööd anda! seega loomulikult tunnen ka mina huvi mis on minu väljavaated, palju on see tasu mida peab tööandja mulle maksma kuna ta ei suuda mulle töökohta võimaldada! Kui nad ka maksavad mulle mingi paari kuu töötasu ja lõpetavad lepingu nendepoolse lepingu rikumise punktiga siis ikkagi tahaks teda mis väljavaated on mul töötuna. Kas ja kui palju makstakse mulle töötuabiraha kuna ma olen ju viimased 2,5 aastat lapsega kodus istund ja pole ju töötasu saanud? Lihtsad küsimused millele sooviks vastuseid ilmselt paljud hetkel samas seisus olevad emad. Kas peaks ültse leppima töölepingu lõpetamisega? Samas aga kui firma pankrotti läheb mis kasu mul siis sellest on?

Loodan väga et mõni targem, praegusel keerulisel ajal, asjkadega kursis olev inimene vaevub vastama!

ette tänades
ew

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.