Kas see on õige tegu tööandja poolt?

  • Piuks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42566 lisas Piuks
Tean et olen .... aga probleem selline selle aasta alguses võeti mul palgast 10% maha. eelmine aasta okt oli meil inventuur ja puudujääki ikka oli. kui ülemused lõpuks välja arvutsasid palju igaüks peab maksma kirjutati meile käskkirjad eraldi kõigile palju kelleltki maha võetakse palgast. enne kui hakati maha võtma pidime kirjutama paberile palju ja kui pika aja peale maha võetakse öeldi et kui maksame inventuuri siis 10% ei võeta võetakse nagu ainult puudujääk. aga eelmine kuu võta näpust võeti minult kes ma polnud sellele paberile alla kirjutanud 1000.- oma voliliselt. KAS SEE ON ÕIGE TEGU NENDE POOLT. KAS PEAN SELLEGA LEPPIMA VÕI ...?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Leo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42578 lisas Leo
Alustaks sellest, et miks teil puudujääk oli ja kuidas see tekkis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42639 lisas verts
Minu arust ei saa ikka palgast lihtsalt midagi maha võtta ilma töötajapoolse nõusolekuta (kirjalik avaldus nõusolekuks).
§ 36. Kinnipidamised palgast

(1) Töötaja palgast võib ilma tema nõusolekuta seadusega ettenähtud alusel, korras ja ulatuses kinni pidada:
1) seadusega kehtestatud makse;
11) täitemenetluse seadustikus ettenähtud täitedokumentides märgitud summasid;
2) tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest töölepingu lõpetamisel enne selle tööaasta lõppu, mille arvel töötaja juba oli puhkuse saanud, välja arvatud töölepingu lõpetamisel Eesti Vabariigi töölepingu seaduse §-des 82 ja 85 ning § 86 punktides 1, 2, 3, 4, 9 ja 10 ettenähtud alustel;
3) muid seadusega ettenähtud summasid.

(2) Tööandja võib töötaja palgast kinni pidada tööandjale tähtajaks tagastamata avansse, töötajale arvutusvea tõttu liigselt makstud summasid ja töötaja eelneval kirjalikul nõusolekul töötaja poolt tööandjale tekitatud kahju hüvitamise summasid.

(3) Palgale sissenõude pööramise ulatuse sätestab täitemenetluse seadustik.

(4) Palga piisamatuse korral rahuldatakse nõuded seaduses ettenähtud järjekorras.

(5) Töölepingu lõpetamisel töötajale töölepingu seaduse §-de 82 lg.2, 84 lg.1, 87 lg.2, 90, 110 lg.3 ja 113 lg.3 või täiendavalt kollektiivlepingu alusel tööandja poolt makstavatest hüvitustest on lubatud kinni pidada seadusega kehtestatud maksud, käesoleva paragrahvi 1.lõike punktis 2 ja 2.lõikes nimetatud tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest ja tagastamata avansid.

(6) [Kehtetu – RT I 2001, 50, 287 – jõust. 11.06.2001]

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piuks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42648 lisas Piuks
Mina läksin sinna firmasse aprillis tööle ja okt oli inventuur. Hiljem vaadati tulemused üle ja tuli välja et enamus oli eelmisest inventuurist loetud kaubad mis nüüd olid puudu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piuks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42649 lisas Piuks
Ja see kuu krt võeti ka maha 1000.-

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.