Teavitamine

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42601 lisas Maris
Teavitamine lisas Maris
Kas tööandjal on õigusus mind saata mulle teavitamata mind sundpuhkusele, palgatapuhkusele vms... Ülemus helistas ja ütles mulle täna et olen 1. aprillist sundpuhkusel? mismoodi see võimalik on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ei
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42602 lisas Ei
Vastas Ei teemas Teavitamine
Sind teavitamat kohe kindlasti mitte.ühtegi asja ei saa teha ühepoolsest.ülemusel on seadusega kohustus sinule ette teatada kirjalikult 2 nädalat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42603 lisas Mari
Vastas Mari teemas Teavitamine
Tänan.... Kahest nädalast pole siin ju juttugi. Kuulsin veel kuskilt et ta peab kuskile veel teada andma et saadab töötajaid palgata/sundpuhkusele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42604 lisas imelik
Vastas imelik teemas Teavitamine
Palgata puhkus ja nn. sundpuhkus mis seadusliku sõnastuse järgi on osaliselt tasustatav puhkus on eri asjad.

Kui räägid nn. sundpuhkusest siis see on täpselt reguleeritud TLS §68. Osalise tööaja rakendamine või osaliselt tasustatava puhkuse andmine töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel
(1) Töömahu või tellimuste ajutisel vähenemisel on tööandjal oma asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul õigus kokkuleppel töötajaga kehtestada töötajale kuni kolmeks kuuks aastas osaline tööaeg või saata töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele samaks tähtajaks. Tööinspektorilt nõusoleku taotlemisel esitab tööandja põhjenduse töö jätkamise võimaluste kohta ning töötajaid esindava organisatsiooni või isiku arvamuse.
(2) Osalise tööaja kehtestamisest või osaliselt tasustatavale puhkusele saatmisest on tööandja kohustatud teatama töötajale kirjalikult vähemalt kaks nädalat ette. Töökorralduse nimetatud muudatustega mittenõustumisel on töötajal õigus nõuda töölepingu lõpetamist § 82 alusel.
(3) Käesoleva paragrahvi alusel rakendatava osalise tööaja kestus ei või olla alla 60% töölepingus ettenähtud tööaja normaalkestusest ja osaliselt tasustatava puhkuse ajal makstav puhkusetasu ei või olla väiksem kui 60% miinimumpalgast.
(4) Tööandjal on keelatud töötajale ette teatada tema koondamisest ajal, mil talle on kehtestatud osaline tööaeg või ta on saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele.
(5) Tööandjal on keelatud töötajale kehtestada osalist tööaega või saata teda osaliselt tasustatavale puhkusele ajal, mil talle on ette teatatud töölepingu lõpetamisest käesoleva seaduse § 86 punkti 3 alusel.
(6) Kui tööandja rakendab osalist tööaega või saadab töötaja osaliselt tasustatavale puhkusele ilma töötaja või tööinspektori nõusolekuta, siis on tööandja kohustatud töötajale maksma hüvitust saamata jäänud palga ulatuses.

Kas sa oled alates 01.04. tööl üldse käinud? Kui ei ole siis miks ja mille alusel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42605 lisas Maris
Vastas Maris teemas Teavitamine
Ma pole tööl olnud veebruari kuust... ja raha pole ka saanud. Ülemus ütles et tööd pole ja kõik. Märtsi lõpus ütles et kirjuta lahkumisavaldus 1. aprilli seisuga. Ma polnud nõus :) Nüüd aga helöistas ja ütles, et ma oma isiklikele asjadele järgi läheksin ja mainis, et ma raha nagunii ei saa kuna tal mind 1. aprilli seisuga sundpuhkusele saadetud. Mõtlesin venitada 15 aprillini mil peaks olema mul ametlik palgapäev ja siis teha avaldus, et tööandja on lepingut rikkunud. Ühesõnaga ütleb ülemus mulle et tee mis sa teed aga raha sa ei saa....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42607 lisas imelik
Vastas imelik teemas Teavitamine
Alates veebruari kuust istud kodus MILLE ALUSEL?

Mille eest peaks tööandja sulle palka maksma kui sa tööd ei ei ole teinud ja mida oled omaltpoolt üldse teinud, et tööd saada ja, et oleks õigus palka nõuda tööseisaku aja eest?

Kui tööandja veel rohkem ära pöörab keevitab üldse tööluusi kaela alates veeb.kuu kuupäevast.
Eks see vaidlus teil heaga küll ei lõppe, TVK või kohtu abi läheb teil vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42609 lisas Maris
Vastas Maris teemas Teavitamine
Olen helistanud ja küsinud töö kohta... Ta ütles alguses et ei ole ja varsti tuleb.... Siiamaani pole ta rakendanud mitte mingit osalist tööaega ega muud...lihtsalt märtsi lõpus helistas ja ütles et tööd pole ja kirjuta lahkumisavaldus....samas peaks ma ju saama siis puhkuserahasid ka... Meil kõigil 3 paluti lahkumisavaldus kirjutada vabatahtlikult. Ta pole teavitanud kuhugi, et tööseisak vms...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42610 lisas Maris
Vastas Maris teemas Teavitamine
Ja mis see palgata puhkus veel siis on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42611 lisas imelik
Vastas imelik teemas Teavitamine
Palgata puhkus on puhkus ilma tasuta.

Ütluste peale ei tohi koju jääda, kõik tuleb kirjalikult fikseerida mis ja kuidas ja kauaks jne. siis on hiljem võimalus midagi ka tõendada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42612 lisas Maris
Vastas Maris teemas Teavitamine
No eks vaatab mis ta mulle ütleb kui temaga kokku saan....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.