Avaldus paragraaf 82 alusel

  • Priit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42621 lisas Priit
Tere!
Mure mul seesugune, et mul soovitati lõpetada tööleping paragraaf 82 alusel. Täiesti õige, kui lugesin seda tööseadusest. Aga mis rahad ma saan nõuda tööandjalt? Saan palka tagant järele...12. kuupäev on tähtaega.Tänaseks ma pole saanud mingit raha märtsi kuust...12 märts oli siis veebruari raha. Peaksin saama kahe kuu keskmise palga ja ka selle palga mis mul siis märtsi kuu eest saada oli? Samas kui ma olen töötanud 23.05.08 selles asutuses kuni tänaseni siis :) kas mul mingit puhkuserahasid vms on võimalik nõuda. Minu viimase kahe kuu palgad oleks 8945,00 ja 3953,00 lepingus on minu põhipalgaks 4523( bruto). Mismoodi ma arvutan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42626 lisas imelik
Vastas imelik teemas Avaldus paragraaf 82 alusel
TL lõpetamisel §82 alusel peaksid saama lõpparve mis sisaldab endas veel kätte saamata töötasu + kasutamata puhkuse eest hüvitis kui on + kahe kuu keskmine palk mis arvestatakse kuue eelneva kuu põhjal(vaata määrust "keskmise palga arvutamise kord).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Priit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42631 lisas Priit
Vastas Priit teemas Avaldus paragraaf 82 alusel
Kuidas ma saan puhkusehüvitist arvutada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42632 lisas imelik
Vastas imelik teemas Avaldus paragraaf 82 alusel
Kui sinu põhipuhkus on 28klp siis iga töökuu eest saada 2,33p (töökuud jooksevad nii, esimene 23.05.08-22.06.08 jne)
Kui TL lõpetamine nüüd lähipäevil siis on välja teenitud sul puhkust 25,63p(11*2,33) sellest lahutad puhatud päevad ja saadki kasutamata päevad kui jäi midagi järgi.

Ja hüvitise päevatasu leitakse samuti 6 eelneva kuu põhjal aga arvesse lähevad kalendripäevad mitte kalendaarsed tööpäevad nagu keskmise palga arvutamisel vt. määrust puhkusetasu arvutamise kord.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Priit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42634 lisas Priit
Vastas Priit teemas Avaldus paragraaf 82 alusel
Kui ma selle viimase kuu jooksul töötanud pole...kas siis mul on ikka õigus nõuda selle viimase kuu põhipalka, mida ma saanud pole. Lisan siia et pole rakendatud mingeid tööseisakuid ega midagi, lihtsalt ülemus ütles et tööd pole ja oota. Kas pean arvutama maha ka maksud nt puhkuserahalt ja kahe kuu keskmisest palgast....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Priit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42635 lisas Priit
Vastas Priit teemas Avaldus paragraaf 82 alusel
Kuidas ma arvutan jah kui ma pole viimasel kuul mingit raha saanud, kas siis kahe viimase kuu palgad mis ma sain raha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.