Osaline tööaeg

  • Musumumm
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42687 lisas Musumumm
Osaline tööaeg lisas Musumumm
Tööandja edastas laua peale sellise Lisa TL-le: Ajavahemikus 1.mai-30.juuni kehtestatud osaline tööaeg 60% lepingujärgsest tööajast..
Tööinspektsiooni anti avaldus üle nende ütlemise järgi 16.aprill, minu lauale oli jäetud lisa 17.aprill.hetkel on põhipalk 9000.-, kas siis palk ka väheneb, või peab olema see neil eraldi välja töödud. Kas peaksin enne ära ootama tööinspektsiooni otsuse. Ja kui ma sellega nõus ei ole,mida siis teeksin. Kasvatan alla 1a.last ja olen vanemahüvitise kõrvalt täiskohaga tööl,tööandja tahab minust lahti saada ja lubas 1.juulist kindlalt koondada. Saatis mu 13.aprillist juba poolest päevast koju ja lubas ka vastavalt palka maksta poole aja eest. Koostasin vastavasisulise kokkuleppe, kuid sinna ta alla ei kirjutanud, seega käitub tööandja ebaseaduslikult või kuidas? Palun andke nõu, mida teha. Sellele edastatud teatele alla ei taha kirjutada ja omal soovil ka lahkumist tööandjale ei kingiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42689 lisas imelik
Vastas imelik teemas Osaline tööaeg
Kui sa pole nõus minema osalisele tööajale perioodiks 01.05-30.06 siis võid nõuda TL lõpetamise §82 alusel saades hüvituseks 2 kuu keskmise palga, kui oled nõus siis loomulikult alaneb 40% ka palk, sest tööpanus on ka 40% väiksem(loe TLS§68).

Mingit nõu ma ei anna, sest teist osapoolt pole ma kuulnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42690 lisas heli
Vastas heli teemas Osaline tööaeg
kui töötasu on vähendatud ja TL lisaselle kohta vormistatud, siis ei saa enam koondamist rakendada - minuteada ka mitte uue TLS järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imetunu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42691 lisas imetunu
Vastas imetunu teemas Osaline tööaeg
kuulge sõbrad, tal on alla 3.aastane laps ja töötingimuste halvendamine on võimatu tööinspektsiooni loata (luba peab olema konkreetne, st lubama alla 3.aastase lapsega töötajaga teha ... mitte selline üldine, et asutusel on õigus rakendada osalist tööaega)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42692 lisas imelik
Vastas imelik teemas Osaline tööaeg
Kuule imetunu, ei ole tema jaoks eraldi küll mingit luba vaja, §68 alusel osalise tööaja kehtestamine kuni 3 kuuks aastas kehtib üldine kord kõigi töötajate suhtes ühtemoodi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kle imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42717 lisas kle imelik
Vastas kle imelik teemas Osaline tööaeg
Tsiteerin: Kuule imetunu, ei ole tema jaoks eraldi küll mingit luba vaja, §68 alusel osalise tööaja kehtestamine kuni 3 kuuks aastas kehtib üldine kord kõigi töötajate suhtes ühtemoodi.

Nii võib mõelda küll aga ka selleks kolmeks kuuks on vaja töötaja nõusolekut!!!! Seega, kui töötaja nõus pole, ei saa seda rakendada. Kokkulepe kehtib vaid poolte kokkuleppel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42721 lisas imelik
Vastas imelik teemas Osaline tööaeg
töötaja nõusolekut pole keegi kahtluse alla seadnudki sa enne loe millele ma mida vastanud olen.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42732 lisas hela
Vastas hela teemas Osaline tööaeg
kas maakeeli mõte selles: oled nõus ja su töökoht , ajutiselt 60% palgaga võib säilida paremate päevadeni. Pole nõus- töötadki edasi täispalga eest, kuid see oleks natuke enda jalgealuse õõnestamine, sest tulemuseks võib olla töökoha kaotus kiirendatud korras

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.