koht kadunud, aga ei koondata

  • loora
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42726 lisas loora
Aita Imelik! suure kaupluseketi köök on suletud, tööle on mind võetud köögi abitöölisena kokale, aga tööandja nõuab poolte kokkuleppel TL lõpetamist, lubades maksta 1 kuu keskmise palga hõvitiseks. Köök on suletud olnud juba 2 nädalat, aga meie oleme ikka kohal käinud, et mitte tööluusi saada. Täna anti paberid "poolte kokkuleppel TL lõpetamisest kätte" tähtaja möödumisel (5.05.2009). Samas on meil tähtajatud lepingud ja töötanud olen peaaegu 2 a. Mida ma tegema pean?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42729 lisas imelik
Vastas imelik teemas koht kadunud, aga ei koondata
Loora ma aitaks kui saaks aga öelda mida tegema pead ei ole minu õigus ega kohustus!

N õ u d a ta poolte kokkuleppel TL lõpetamist ei saa, isegi kui maksab 1 kuu hüvitist.

Peate ise mõtlema/kaaluma kas võitlete lõpuni(oodata koondamist kuigi see on ainult tööandja otsustada ja ei ta kas ja millal üldse tuleb) või nõustute pakkumisega aga arvestage töötuskindlustushüvitise taotlemise võimalus siis kaob.
Või kuna tööandja TL kokkulepitud tööd enam ei taga siis TL lõpetamine TLS §82 alusel(kahe kuu hüvitis) see tundub mõistlik(vt. TLS§82) ja saab taotleda ka töötuskindl.hüvitist kui muud nõuded ka täidetud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 kuud tagasi #42730 lisas imelik
Vastas imelik teemas koht kadunud, aga ei koondata
Parandan end veidi:
...nõustute pakkumisega aga arvestage töötuskindlustushüvitise taotlemise võimalus siis kaob kui TL lõpetamise aluseks tuleb poolte kokkuleppel TL lõpetamine.

Aga paberid "poolte kokkuleppel TL lõpetamisest kätte" tähtaja möödumisel kui see tähendab, et TL lõpetamise alus on ettenähtud tähtajal tähtajalise TL lõpetamine siis saab muude nõuete olemasolul ka töötuskindl.hüvitist taotleda aga see kõik nõuab korraliku paberite korda tegemist ja on tegelikuses pettus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.