Küsimus töötaja tasustamise kohta

  • Ivo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42738 lisas Ivo
Tervist.
Hetkel on käsil üks suvine projekt, mille käigus on vaja võtta tööle ka inimesi. Nüüd on mul aga tekkinud mõningad küsimused(tegemist on hooajatööga, mis sõltub ka ilmast):

1. Kuidas peaksin ma töölepingus ära märkima töötaja palgamäära? tahaksin töötajale palka maksta tükitöö alusel aga kas ma sellega seoses pean kuidagi tagama ka töötaja seadustest tuleneva miinimumpalga (4350.-)? huvi oleks siinkohal just see, et töötaja saab konkreetselt palka tulenevalt oma töö efektiivsusest s.o tehtud töö pealt.

2. Kuna väga oluline osa on ka ilmal siis võib juhtuda, et tuleb sekka päevi, kus ei ole vaja tööle tulla. Kuidas jällegi see TL-is välja tuua ja kas ma pean siin juures ka arvestama sellega, et ma ei ole suutnud töötajale tööd tagada, kuid mingi palga ma selle päeva eest pean talle maksma ?

Loodan, et ei tulnud väga segane jutt ning keegi oskab nendele küsimustele ka vastata. Aitäh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42785 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Küsimus töötaja tasustamise kohta
Töölepingu puhul lasub tööandjal kohustus kindlustada töötaja tööga ja maksta selle eest tasu. Tööseisak tuleks sellisel puhul kinni maksta sest tööandja peab looma sellised töötingimused, et töötajal oleks võimalik kokkulepitud tööülesandeid, kokkulepitud ajal täita. Seetõttu pole tööleping vahest päris õige lahendus. Peaksid mõtlema käsunduslepingule. Käsunduslepingu puhul puudub küll võimu-alluvusvahekord kuid käsundisaaja osutab teenust vastavalt käsundiandja juhistele ja need võib täpsemalt kokku leppida. Samuti makstakse tasu vastavalt kokkuleppele, mingisugust alampalgamäära tagamise kohustust siin pole. Oluline on siin märkida, et tegemist on võlasuhtega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.