Tööaja vähendamine

  • vendor
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42786 lisas vendor
Tööaja vähendamine lisas vendor
Tööandjal on plaanis vähendada tööaega 9 tunni võrra,mis teeb mulle palga kaotust üle 2000 krooni iga kuu.Nad küll minu tunnipalga kallale ei läinud,aga siiski leidsin ühe paragrahvi

TÖÖ- JA PUHKEAJA SEADUS
§ 3. Tööaja lühendamine ja puhkeaja pikendamine

Töötajale seaduse või muu õigusaktiga kehtestatud tööaega võib lühendada ja puhkeaega pikendada kollektiiv- või töölepinguga või tööandja ühepoolse otsusega, kui sellega ei kaasne palga vähenemine ega muude palgatingimuste halvenemine. Nagu ütlesin ,et tunnitasu jääb mul samaks,aga siiski ju kaotan üle 2000 krooni. Kas see muude palgatingimuste halvenemine ei tähenda siis seda et nad ei saagi seda teha ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42789 lisas imelik
Vastas imelik teemas Tööaja vähendamine
Selle § mõte on selles, et nt. tööandja vähendab ühepoolselt tööaega 9h aga kuutasuna saad ikkagi nii palju raha kätte mida said kui teigid tööd ka need 9h, või muudetakse poolte kokkuleppel TL tingimusi.
Loe hoopis Eesti Vabariigi töölepingu seadust eriti peatükki TL muutmine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vendor
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42790 lisas vendor
Vastas vendor teemas Tööaja vähendamine
No pooltekokkuleppel ikkagi peaks asi käima :) ja tahavad selle asja ära teha alates 1.st maist,aga meile pole kuu aega kirjalikult ette teatatud,nii et lükkub asi edasi neil. Minu asi ongi siis alla neelata see 9 tunnine tööpäev,või töölt lahkuda jah ? rohkem variante ei 5tohiks nagu olla...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.