Tööandja keldub õppepuhkust andmast

  • Minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42795 lisas Minni
Tere!

Hakkan lõpetama ametikooli. Minu kursuse osakonna juhataja ütles, et meil on õigus saada õppepuhkust. Sain tõendi koolist ja tegin avalduse tööandjale. (Võtan esialgu pool puhkusest välja 7 päeva).
Oma õppepuhkuse soovi kirjutasin ka sisse puhklusegraafikusse aasta algul.
Nüüd kortsutab tööandja esindaja, et ta lubaks mul välja võtta sellest 3 päeva. Konkreetset põhjust ta välja ei too, miks ma tervet puhkust ei saa..
See ei ole ju õige ja mis ma edasi tegema peaksin kui tööandja ei anna mulle minu poolt soovitud õppepuhkust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pisi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42796 lisas Pisi
Kui sul on koolist antud tõend tööandjale, et sa õpid ja hakkad kooli lõpetama, siis ei saa tööandja keelduda õppepuhkust andmast. § 9. Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.

Võta loe täiskasvanute koolituse seadust, seal on täpsemalt kirjas.

Kui tööandja ikka keeldub andmast, siis pöördu murega kooli. Üldjuhul koolist peaksid nad aitama või helistavad ise töökohta ja panevad asja paika.

Pigem on siin tegemist tööandja poole kiusuga, takistamaks sinul hariduse omandamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Minni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42797 lisas Minni
Suured tänud Pisi:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #42798 lisas verts
Pealegi on sinu ÕP ju sees aasta algul kinnitatud puhkusegraafikus, mida saab muuta vaid poolte kokkuleppel.Tööandja ei tohi ühepoolselt keelduda andmast sulle graafikus ettenähtud puhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.