Puhkus peale lapsehoolduspuhkust?

  • lapsega
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #43021 lisas lapsega
Mul on mure,
laps sündis 2007 juulis. Enne lapse sündi ma ei võtnud töökohast puhkust välja, ja jäin sünnituspuhkusele 30 päeva enne lapse sündi. Kodus olin lapsega nüüd 1,5 aastat, jaanuaris läksin tööle tagasi. Kui avaldasin soovi saamatajäänud puhkusetasu välja võtta, siis öeldi, et raha neetu - oodaku ma veidi, kuni raha koguneb. Nii, nüüd küsisin uuesti (kuna kohe hakkab uus puhkus peale tulema), et sooviks saamatajäänud puhkusetasu saada, öeldi ikka - oota, pole raha.
Nüüd aga tekkis mul hoopis kuri kahtlus, et äkki sellele venitamisele arvestatakse minu 2007 aasta eest väljavõtmata puhkusetasu ka mingite uute kriteeriumite järgi (näiteks hoopis selle järgi, mis ma jaanuarist siiani tööl käisin)???
Või on mul ikkagi täielik õigus saada oma puhkus (see saamatajäänud) ikka selle 2007 aasta järgi?

Ja teine küsimus:
Kui ma nüüd olen alates jaanuarist tööl käinud (palk on tühine 4000 krooni), siis kuidas arvestatakse mulle selleaastast suvist puhkust? Töötan õpetajana.
Selles mõttes, et ma pole ju praeguseks veel 6 kuud tööl olnud?! Et mille järgi siis nüüd seda uut puhkust arvestatakse?
Palun seletage vääääga lihtsas keeles, olen juriidikas täielik põmm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #43022 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus peale lapsehoolduspuhkust?
1. Loomulikult arvestatakse sulle ükskõik mis aasta puhkus mille võtad nüüd praeguse kehtiva/saadud töötasu järgi, sest kui oled juba peale lhp kasvõi ühepäeva tööl olnud ei kehti arvestuse erandreegel, et 2007aasta töötasu korrigeerimine indeksiga.
2. Ikka kehtiva palga järgi kui see muutuv siis aluseks 6 eelnevat kuud kui pole 6 kuud täis siis nende kuude alusel mil tööl oled olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lapsega
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #43032 lisas lapsega
Vastas lapsega teemas Puhkus peale lapsehoolduspuhkust?
Nonii, järelikult mul on "käärid" töökohaga.
Tuleb välja, et ma olen kas töökohas täielike seadusvõhikute otsa sattunud või lihtsalt pahatahtlike laveerijate otsa...
Kui ma vahetult enne töölenaasmist töökohas raamatupidajale mainisin, et soovin puhkuse välja võtta, siis naerdi mulle näkku ja öeldi, et mis puhkust enam, ma ju poolteist aastat kodus "puhanud". kui ütlesin, et soovin välja võtta selle puhkuseraha, siis vastati, et raha lihtsalt pole, ma võin seda ju soovida....
Nüüd ma ei teagi, mida edasi ette võtta, sest tunnen ennast väga petetuna. Praegune palk kahjuks ei kannata selle kõrval mingit kriitikat, kui ma veel lapsepuhkusele jäänud ei olnud.
Mismoodi seda koefitsenti arvutatakse siis?
Ja kas mul tõesti pole enam mingit õigust seda raha tagantjärele saada? See on ju puhtalt firma "kala". Naljakas on ka see, et kui soovisin puhkuseavalduse täita, siis ka see naerdi mul välja ja öeldi, et milleks? Kehtivad ju suusõnalised leppedki...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #43033 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus peale lapsehoolduspuhkust?
Kõigepealt pead aru saama, et mingi x tööaasta puhkus ei arvestata sama x aasta palga järgi. Ja koefitsendi arvutust sul vaja ei ole aga kui tahad lähemalt teda vaata määrust"Puhkusetasu arvutamise kord".
Teiseks puhkuseraha ei tohi maksta kui ei puhka v.a. töölepingu lõpetamisel saad kasutamata puhkuse eest hüvitist.
Ei vaevunud oma õigusi enne tööle naasmist uurida polegi nüüd enam midagi teha.
Mainimised ja suusõnalised jutud on enamjaolu udu ja juttudeks jäävadki.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 2 kuud tagasi #43034 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus peale lapsehoolduspuhkust?
Ja veel, kui sul on varasemast ajast kasutamata puhkust saad seda kasutada nüüd jooksval tööaastal koos selle aasta puhkusega aga tasu arvestus toimud ikka sel aastal saadud palga järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.