ebaseaduslik tunnitasu mahavõtmine tööandja poolt

  • helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 Kuu tagasi #43124 lisas helena
Mul on hiljuti juhtunud üks väga ebameeldiv konflikt oma tööandjaga. Eelmisel kolmapäeval ta püüdis suruda mulle allakirjastamiseks paberi "nagu minu distsiplinaarkaristusest" mida ma omakorda loomulikult keeldusin allakirjastada (ning arvatavasti ta niiviisi püüdis minust kergemini vabaks saada, sest sel juhul töötajat võib ju ühe päevaga väga kergelt koondada etteteavitamata ning koodamishüvitist maksmata!!) ja ütlesin talle, et kui ta püüab seda ebaseaduslikult minu vastu pöörata - siis ma lähen töökaitseinspektsioonisse!!!. Siis ta läks vihaseks ja ütles: "Aga mida sa siin üldse praegu teed? Patsiente ju pole!!" (ma töötan hambakliinikus ja meie palka arvestatakse tunnitasu alusel). Ning ähvardas mulle võtta minu palgast maha tööaega 45 minuti võrra (nagu lõunaaega nimel:)), tegelikult mina ju istusin oma töökohal ja pole kuslile jalutama või sööma läinud. Aga selles, et nad ei pane selleks ajavahemikuks patsiente kirja ei ole ju minu süü! Mina ju pean ikka sel ajal oma töökohal istuma! Kas on selline seadus, mis lubab tööandjal niiviisi käituda ning sundida mõned tunnid tasuta tema peale töötada??? Mina ju ikka istusin oma töökohal sel ajavahemikul ja raiskasin oma aega!! Niiviisi võib ju süüdistada ükskõik milles tahes (et näiteks üldse pole tööle ilmunud vms.:). Samas teisele töötajale (kes on tema ema:) ja istus sel ajavahemikul internetis sufrates:) ta loomulikult pole mingi aega maha võtnud!! Ja isegi kui ta seda teeks nö "piltlikult paberil", siis tegelikkuses ta ju kindlasti saab sama töö eest palju rohkem, kui teised töötajad ning ta igal juhul maksaks talle seda raha selja tagant kinni ja sellest veelgi palju rohkem:)! Seoses ülespoolmainituga tahan küsida mida mulle antud juhul on vaja teha - kas pöörduda töövaidluskomisjonile seoses ebaseadusliku palga alandamisega ja ebavõrdse suhtumisega? Ning kuidas seda õigemini teha ning millele tuginedes?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.