puhkus uues töölepingu seaduses

  • evo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 nädalat tagasi #43483 lisas evo
Tere!

Selline küsimus, et uue seaduse järgi aegub puhkus 4 aasta asemel 1 aastaga. Segaseks jääb aga see, et kas puhkus tuleb välja võtta kindlasti jooksva kalendriaasta jooksul või kehtib see ikkagi 1 aasta peale kalendriaasta lõppu.

Ütleme näiteks, et inimene läheb praegu tööle ja alates uue seaduse jõustumisest 1 juulil kuni aasta lõpuni on täpselt pool aastat ja selle eest saadav puhkus 14 päeva. Kas see 14 päeva tuleb välja võtta ENNE aasta lõppu? või kehtib see 14 päeva veel aasta 2010 lõpuni?

Segane on see mulle sellepärast, et olen kuulnud arvamusi, et aasta lõpuks peab puhkus kindlasti nullis olema, samas mina saan justkui uue töölepingu seaduse allpool toodud punktist aru, et ei pea nullis olema ja seda puhkust võib veel kasutada järgmisel aastal ka.



(6) Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • paragrahv 137
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 nädalat tagasi #43485 lisas paragrahv 137
Vastas paragrahv 137 teemas puhkus uues töölepingu seaduses
lõige 1
Enne 2010. aasta1 jaanuari väljatöötatud kasutamata või ärakasutatud puhkus tasaarvestatakse 2010. kalendriaasta puhkusenõudega 2010. aasta jooksul

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • 138 ikka
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 nädalat tagasi #43486 lisas 138 ikka
Vastas 138 ikka teemas puhkus uues töölepingu seaduses
vabandust!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • evo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 nädalat tagasi #43487 lisas evo
ehk siis ma sain õieti aru ja ikkagi ei pea võtma peale uue seaduse jõustumist teenitud puhkust välja enne 2009 aasta lõppu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ...
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 3 nädalat tagasi #43488 lisas ...
võib, aga ei pea

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.