Alimendid

  • :)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43640 lisas :)
Alimendid lisas :)
Tere!
Mul üks segane küsimus.
Kui on olnud selline olukord juba Nõukogude Liidu ajast umbes kakskümmend aastat tagasi,et mulle määris mu eks-naine lahutuse ajal pähe võõra lapse ja pidin kakskümmend aastat maksma alimente kuna kohus mõistis mu eks-naise õigeks,et kas on nüüd võimalik seda asja uuesti alustada kohtu teel ja kas on võimalik saada kogu see raha tagasi kui lasta teha isadusteste jne.Eks-naine hiljem tunnistas veel kõigile peale poisi täiskasvanuks saamist,et tegemist on teise mehe lapsega ja see poiss peab ka seda õiget isat oma isaks juba väiksest peale kuna teadis,et tema on ta isa.Mu eks-naine veel abielu jooksul magas selle mehega tihti ja on ka tunnistajaid ning pealesattujaid.Mul võeti üle poole alati palgast alimente makstes maha ja elasin vaesuses ning samal ajal algas mul uus elu uue naisega ja tema kahe lapsega.Hiljem kui meil juba ühine laps sündis,pidin endiselt alimente ju ka edasi maksma ja nii see kõik läks.Nüüd sooviksingi teada,et kas saaks asja edasi kaevata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43641 lisas h
Vastas h teemas Alimendid
Kas laps oli Teie nimel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43643 lisas .
Vastas . teemas Alimendid
Miks sa küsid ühte asja mitu korda? Loe, mis sulle eelmine kord vastati. Aegunud on see juba ammu.

www.palk.ee/foorum.php?uid=26919&op=1

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • :)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43644 lisas :)
Vastas :) teemas Alimendid
Huvitav,huvitav!
Minu küsimustele ei vastanud keegi seal teema all.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • :)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43645 lisas :)
Vastas :) teemas Alimendid
Eks-naine sai kohtus lapse minu nimele panna.Need olid need Nõukogude Liidu seadused.Muidu naisega olime abielus ja lapsel oli juba algul minu perekonnanimi.Kohus mõistis mind isaks olenemata minu vastu-argumentidest.Isadusteste ei tehtud,ega midagi.Määrati alimendid kaela ja kõik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ?
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 1 nädal tagasi #43648 lisas ?
Vastas ? teemas Alimendid
miks sa ei loe teemat lõpuni oma eelmise küsimuse juures.

15:09 01.07.2009 . kirjutas:
Kus sa siiani olid, nüüd asi ammu aegunud. Kui sul juba siis olid tunnistajad ja tõendid, siis oleks pidanud kohe edasi kaebama. Nüüd on küll lootusetult hilja. Üleüldse tekitab su kirjutis küsimuse, et oled sa ikka täie mõistusega, maksad 20 aastat elatist ja mitte midagi ette ei võta, kuigi kõik võimalused olemas asi vaidlustada, nagu sa ise kirjutad. Nüüd siis kaebled

Aga veelkord siis - praegu on juba nõukogude ajastki ca 20 aastat möödas. Vastuseks on perekonna seadus:

§ 44. Vanema kande vaidlustamine

(1) Kohus võib tunnistada lapse sünniaktis vanema kohta tehtud kande ebaõigeks, kui tuvastab, et laps ei põlvne sellest vanemast.
(3) Kande ebaõigeks tunnistamise nõude aegumistähtaeg on üks aasta päevast, mil isik sai teada või pidi teada saama kande ebaõigsusest.

Kui sul oli juba mitukümmend aastat tagasi teada, et pole sinu oma, siis praegu ei ole sul enam mingit võimalust midagi vaidlustada. Aru ei saa sellisest mehest, kes maksab aastakümneid, kuigi teab täpselt, et pole oma laps. Ja nüüd kui kõik asjaosalised hakkavad juba varsti pensionile minema, nüüd siis hakkab hädaldama. Sama tark on mullust lund taga nutta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.