Kas koondamine

  • Ra
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43738 lisas Ra
Kas koondamine lisas Ra
Tere. Palun abi- ettevõte lõpetab tegevuse. Töölistele on kätte antud ülesütlemisteated töölepingu lõpetamisest. Sooviksin teada, kas on õige, et tööandja lõpetab erakorraliselt §89 lõige 1 alusel töösuhte töömahu vähenemise ja hiljem lõppemise tõttu. Kas see eeldab ka ametikoha likvideerimist(ametikohti ja samuti töökohta enam ei jää, sest toimub lammutamine)ja kas tuleb ka käskkirja teksti ikkagi märkida ametikoha koondamine? Mina paneksin ainult tegeliku põhjuse, sest see ei ole ju koondamine...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ra
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43764 lisas Ra
Vastas Ra teemas Kas koondamine
Kuidas sõnastaksite teie?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43766 lisas Maie
Vastas Maie teemas Kas koondamine
Kui ma õigesti aru sain,siis ettevõte lõpetab tegevuse. Järelikult peaks sobima § 89 lg 2 p1
s.o tööandja tegevuse lõpetamine.
Milleks käskkirja teha, lihtsalt lõpetada tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • julia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43768 lisas julia
Vastas julia teemas Kas koondamine
mind huvitab sama küsimus. helistasin täna tööisnpektsiooni ja mulle soovitati selllisel juhul lg 1, mitte lg 2 p 1, sest viimane eeldab firma äriregistrist kustutamist nagu see oli vanas seaduses ehk likvideerimine. kuid mulle isiklikult tundub, et seda punkti võib ka teisti tõlgendada. puhktis räägitakse ju tegevuse lõppemisest, mitte likvideerimisest, ja tegevuse lõppemine võib olla ilma jur isiku kustutamiseta äriregistrist. targemad, andke nõu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ra
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43777 lisas Ra
Vastas Ra teemas Kas koondamine
Tänan vastamast. Sooviksin ka veel arvamusi, ettevõtet ei kustuta äriregistrist. Kas ametikohad likvideeritakse?(kas kasutan sellist sõnastust ettevõtte töö lõpetamise puhul)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.