emapalga arvestamine kui teine laps on 2 a 4 kuud

  • Terje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43834 lisas Terje
Küsimus, kui kodus kasvab 2 aasta ja 4 kuune laps, kuidas käib emepalga arvutamine, kui olen vahepeal aasta aega tööl käinud, kas emapalka arvestatakse eelmise aasta keskmise sissetuleku järgi või saan sama emapalka, mis sain esimese lapsega kodus olles. Ette tänades Terje

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Terje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43835 lisas Terje
emepalga asemel oli mõeldud sõna emapalga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • link
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43836 lisas link
Laste järjestikused sünnid

Vanemahüvitise seadusega soositakse laste järjestikuseid sünde. Kui ühe lapse eest on vanemale hüvitist makstud ning järgmine laps sünnib alla 2 ja poole aastase vahega ning arvutatud vanemahüvitis järgmise lapse kohta on väiksem kui eelmise lapse kohta, määratakse hüvitis varasemate tulude alusel.

Varasemat hüvitist saav vanem, kellel on õigus sünnitushüvitisele, saab taotleda alates lapse sünnist vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimise.

www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Terje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43837 lisas Terje
Põhimõtteliselt kui olen peale esimese emapalga lõppemist aasta aega tööl käinud ja mu palk on suurem kui esimese emapalga ajal, siis saan viimase aasta keskmise palga järgi emapalka, mis oli suurem kui esimene emapalk?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 11 kuud tagasi #43840 lisas mari
jah, kui palk tuleb suurem saad suurema järgi, kui jääb väiksemaks, saad eelmisega võrdser emapalka, laste sünni vahe peab olema 2,5 aastat

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.