Palga mittemaksmine

  • Liana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 10 kuud tagasi #43988 lisas Liana
Palga mittemaksmine lisas Liana
Kuhu tuleks pöörduda kõigepealt kui tööandja ei maksa palka ära õigeaegselt. Ma rohkem seal ei tööta aga palk on jäänud tulemata. Kellega ma saaks tööandjat hirmutada või kelle poole pöörduda? Ja kui palju tilgub mulle raha iga maksmata jäänud päeva eest?
Tänan!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 10 kuud tagasi #43989 lisas Mart
Vastas Mart teemas Palga mittemaksmine
Pöördu töökoha järgsesse töövaidluskomisjoni. Iga maksmata jäänud päeva eest peab tööandja maksma 0,5% viivist summa pealt, mis on maksmata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 10 kuud tagasi #43990 lisas .
Vastas . teemas Palga mittemaksmine
Mart, loe uusi seadusi ikka ka. See % kaotas kehtivuse koos vana TLS-ga. Praegu saab viivist VÕS § 94ja 113 järgi.
§ 113. Viivis

(1) Rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral võib võlausaldaja nõuda võlgnikult viivitusintressi (viivis), arvates kohustuse sissenõutavaks muutumisest kuni kohase täitmiseni. Viivise määraks loetakse käesoleva seaduse §-s 94 sätestatud intressimäär, millele lisandub seitse protsenti aastas.

§ 94. Intress võlasuhtes

(1) Kui kohustuselt tuleb vastavalt seadusele või lepingule tasuda intressi, on intressimääraks poolaasta kaupa Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne iga aasta 1. jaanuari ja 1. juulit, kui seaduses või lepinguga ei ole ette nähtud teisiti.

01.07.2009 Intressimäära avaldamise teated

Eesti Pank teatab, et võlaõigusseaduse § 94 lõige 1 nimetatud Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne 1. juulit 2009 oli 1,00%.

Ehk siis 8% aastas. (0,02% päevas)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.