Koondamine

  • Murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44188 lisas Murelik
Koondamine lisas Murelik
Tere!

Mul selline mure, et olen lapsehoolduspuhkusel, tahan nüüd tööle tagasi minna, sest emapalk saab läbi. Teatasin sellest tööandjale,kes ütles et peame sellest rääkima, et neil pole mulle enam minu töökohta pakkuda ega muud tööd, kuna vahepeal on kokkuhoid toimunud. Minu töökohal on teine töötaja, kes tuli tagasi apsehoolduspuhkuselt, kui mina läksin. Tema oli minu töökohal enne minu sinna tööle asumist ja on nüüd. Kui mul on alla 3-aastane laps ja temal üle 3-aasta vana, kas siis mul on tegelikult õigus sellele töökohale jääda, kui mu töökohta ju kaotatud pole, kuigi tema on minust seal rohkeim aastaid töötanud? Ja kas seaduse järgi peaks nad mulle koondamisest ette teatama 30 päeva (töötasin 2 aastat) alates päevast mil ma tööle lähen peale lapsehoolduspuhkust?
Tänud ette vastajatele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44190 lisas .
Vastas . teemas Koondamine
Kui sind oli võetud tööle lapsehoolduspuhkusel olija asendajaks, siis on loomulikult enne sind sellel kohal olnul õigus sellele kohale, ja tööandja peab sind koondama. Tööandja oleks tegelikult pidanud sinuga tegema hoopis tähtajalise lepingu. Antud juhul ei oma tähtsust, et sinul on alla 3-aastane ja temal ei ole. Tema tuli lapsehoolduspuhkuselt ja tal on õigus oma koht tagasi saada. Koondada võib sind ka päeva pealt, lihtsalt tuleb vähem etteteatatud aja eest hüvitist maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44191 lisas Murelik
Vastas Murelik teemas Koondamine
Aga kui mul on tehtud tähtajatu tööleping ja asendamisest pole juttu? Lihtsalt on märgitud mis ametikohale asun?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44210 lisas verts
Vastas verts teemas Koondamine
Helista TI juristile 640 6000
www.ti.ee/index.php?page=600&

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.