Varaline vastutus

  • -Gerda-
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44280 lisas -Gerda-
Varaline vastutus lisas -Gerda-
Töötan kaupluses,kus kaup asetseb müügisaalis(kus liiguvad kliendid) ja ka letis ning selle taga.Toimus inventuur ja oli puudujääk(mitte suur)Töötame kolmekesi ning nüüd firma soovib selle vahe meie palgast maha võtta.
Küsimus: Kas uue TLS-ga on neil õigus seda teha? ST.kas ma saan uuest TLS õigesti aru: § 75 lg2 punkt3
varaliselt vastutav olen ma ainult asjade eest,kuhu pääsen vaid mina koos teiste varaliselt vastutavate isikutega...
Aga kuna müügisaalis liiguvad kliendid samuti kaupade vahel, siis....
Kuidas on? Kas tööandja saab seda meilt nõuda või mitte?
Tänan ette, kes viitsivad vastata ja arutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44286 lisas imelik
Vastas imelik teemas Varaline vastutus
Kas teil on nüüd juulis või peale seda sõlmitud Varalise vastutuse kokkulepe? Kui ei siis saab kahju välja nõuda vaid siis kui sinu süü on tõestatud. Kui jah siis miks üldse kirjutasid sellisele kokkuleppele alla?
TI poole võid lisa küsimustega pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44289 lisas ann
Vastas ann teemas Varaline vastutus
vastutada saad sa ainult selle eest, mis on sinu vastutusel piiratud ja lukustatud alal, mis on sinu kontrolli all ning kõrvalistel isikutel pole sellesse ruumi ligipääsu ilma sinuta ning süü peab olema tõestatav.Varem allakirjutatud leping varalise vastutuse kohta oli juba selle tõttu tegelikult kehtetu, et kaupluses on kaubad kliendile kättesaadavad ja ei asu müüja kontrollitavas lukustatud ruumis, kui need on selvesaalis riiulitel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • -Gerda-
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44290 lisas -Gerda-
Vastas -Gerda- teemas Varaline vastutus
Õnneks pole ma ühelegi kokkuleppele alla kirjutanud alates juulist 2009. Kuigi 2005.a sõlmitud kokkuleppele olen alla kirjutanud. Aga seoses uue TLS see vist enam ei kehti. Seega tööandja ei saa meie käest seda nõuda...
Suured tänud vastajatele...:-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.