0,75 kohta

  • muumi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44325 lisas muumi
0,75 kohta lisas muumi
Tööandja tahab vähendada minu täiskohta 0,75 kohale,mina sellega nõus ei olnud.Vajasin ikka mõtlemisaega ka .Sooviksin teada ,mis nüüd edasi saada võib,kas tal on õigus seda ikkagi teha ilma minu nõusolekuta ja kuidas peaksin käituma ,kui olen järgmisest kuust graafikusse vähendatud kohaga juba kirja pandud?NIng kas laste vanus on ka kuidagi määrav(kasvatan alla 3 aastast last)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • soffike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44338 lisas soffike
Vastas soffike teemas 0,75 kohta
Tööandjal on õigus vähendada koormust ja palka, töövõtjal on õigus nõustuda sellega või mitte. Keeldumine peaks toimuma 7 päeva jooksul alates tööandja teatamisest. Sellisel juhul, kui keeldud lõpetatakse TL ja makstakse 1 kuu kompensatsioon.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • muumi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44339 lisas muumi
Vastas muumi teemas 0,75 kohta
Kas teatamiseks loetakse suulist või kirjalikku teadet?Hetkel olen puhkusel,kuidas käituda edasi?kas peaksin oma otsusest minema asutusse teatama puhkusel olles?Ning kuidas toimub edasine ,kui ma nõus ei ole ja tööandja TL lõpetab,mis paragraaf jne.et kindel olla,et saan ka 1 kuu hüvitist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 9 kuud tagasi #44340 lisas verts
Vastas verts teemas 0,75 kohta
Kui tööandja vähendab su töötasu § 37 alusel 3 kuuks, siis teeb ta seda 14 KP enne uue korra kehtima hakkamist ja eeldusel, et tal pole sulle teist tööd pakkuda. Teatis peaks olema kasvõi e-mail sulle koos vajaliku infoga, et saaks hakata lugema 7 KP-d mil pead andma talle vastuse (võib ka e-mail.)Siis on sul õigus TL erakorraliselt üles öelda § 37 lg 5 alusel. Ülesütlemisteatest loed 5 tööpäeva ja siis TL ongi lõppenud.Hüvitist saad § 37 lg 5 alusel nagu koondamise puhul.Kui tööandja pole sulle teatanud § 37 alusel töötasu vähendamisest, vaid pakub sulle osalist tööaega koos töötasu vähendamisega, siis on sul õigus keelduda või kui ikka see sulle väänatakse, öelda tööleping erakorraliselt üles § 91 lg 1 alusel ehk kui su töötasu laekub esialgu kokkulepitust vähem. Sina käi ikka endise tööaja järgi edasi, siis rohkem alust süüdistada tööandjat.Samuti tee erakorralise ülesütlemise avaldus ja pane sinna põhjendus ja paragrahvid kirja.Etteteatamistähtaegu antud pole. Äramineku võid valida ise.Hüvitis on 3 kuu keskmine + lõpparve ja puhkusekomp. Või võid ka lihtsalt nõuda viivist maksmata töötasu osalt ja üritada tööle edasi jääda, kui see võimalik on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.