kindlustushüvitis koondamise korral

  • Marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44509 lisas Marika
Töötan avalikus teenistuses üle 20 aasta ja ees ootab koondamine...Ühes asutuses olen töötanud 1992-2004 ja siis uuesti alates 2005st aastast.§ 142. Kindlustushüvitise suurus koondamise korral ütleb, et:

(1) Kindlustushüvitist makstakse koondamise korral töötajale, kelle töösuhe selle tööandja juures, või ametnikule, kelle teenistusstaaž on kestnud:
1) viis kuni kümme aastat – ühe kuu keskmise töötasu või palga ulatuses;
2) üle kümne aasta – kahe kuu keskmise töötasu või palga ulatuses.
Juttu on seaduses küll teenistusstaažist SELLE tööandja juures ,kuid mitte pidevast staažist.Mulle jääb arusaamatuks, kas mul on õigus kindlustushüvitisele töötukassast või mitte.Ehk keegi on targem kui mina..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44511 lisas imelik
Ei ole, sest selles asutuses kust sind koondatakse ei ole sa viit aastat tööl olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44512 lisas Marika
aga siiski, selles asutuses olen ma ju rohkem töötanud kui 5 aastat, kuskil ei ole kirjas et peab omama pidevat staaži. Oleneb kuidas seadust tõlgendada..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • a
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44514 lisas a
koondamishüvitiste puhul arvestatakse alati ikka staaži viimase tööandja juures.Kui kasvõi 1 päevaks on töösuhe lõppenud, siis uuesti samale tööle asudes algab staaž ikkagi uuesti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44542 lisas Marika
Tegin päringu töötukassa spetsialistidele ja sain vastuseks, et avaliku teenistuse puhul loeb üldine avaliku teenistuse staaž, nii et mul on õigus 2-le kuule koondamishüvitisele töötukassast.Järelikult on ikka vahe, kas töötad töölepingu seaduse või avaliku teenistuse seaduse järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44543 lisas ann
väga meeldiv, et kirjutasid siia.Edu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.