puhkuse ajal haigusleht

  • Käthlin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44569 lisas Käthlin
puhkuse ajal haigusleht lisas Käthlin
Kas nüüd uue seaduse järgi on võimalik see, et kui ma olen puhkusel ja jään haigeks, siis lükkuvad haiguslehel oldud päevad edasi ja saan need kätte pärast haiguslehe lõppu?

Segaseks teeb asja mulle see, et Ravikindlustuse seaduse §60 lg 4 ütleb, et
(4) Kindlustatud isikul ei ole õigust saada ajutise töövõimetuse hüvitist juhul, kui ajutine töövõimetus algab hetkel, millal kindlustatud isik on:
1) puhkusel;
2) puhkuse ajal hoolduslehel.

Kas sellisel juhul nagu ei olegi õigus haigusraha saada? Aga puhkuse ajal haige olla on ka nagu tobe.

Tänud juba ette

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44570 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkuse ajal haigusleht
Kui sa tööandjat esimesel võimalusel haigusest ei teavita ja ei katkesta puhkust siis jah õigus haigushüvitisele puudub.

TLS §69 (6) Töötajal on õigus puhkus katkestada, edasi lükata või enneaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel, eelkõige ajutise töövõimetuse, rasedus- ja sünnituspuhkuse või streigis osalemise tõttu. Töötajal on õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast puhkuse kasutamist takistava asjaolu äralangemist või poolte kokkuleppel muul ajal. Töötaja on kohustatud tööandjale teatama puhkuse kasutamist takistavast asjaolust esimesel võimalusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Käthlin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44575 lisas Käthlin
Vastas Käthlin teemas puhkuse ajal haigusleht
tänud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.