puhkusest loobumine

  • mimmu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44722 lisas mimmu
puhkusest loobumine lisas mimmu
varasemas puhkuseseaduses oli sees selge punkt et töötaja ei saa puhkusest loobuda. Uues töölepinguseaduses pole selle kohta enam midagi kirjas. Kas võib sellest järeldada, et töötaja võib puhkusepäevadest loobuda ja selle asemel töötada kui ta esitab tööandjale vastava soovi ja tööandja nõustub sellega. Ma pean siis silmas seda et me ei oota ära puhkuse aegumist.....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 8 kuud tagasi #44726 lisas verts
Vastas verts teemas puhkusest loobumine
Meil on näiteks FIFO-meetod. Arvestame esiteks neid puhkuseid, mis on varasemad ja nii liigume hilisemate poole. Selle panime ka sisekorda kirja. See on tööandja poolt lubatud seadusest soodsam tingimus, et tööga koormatud töötajate varasemad puhkused, mida nad pole saanud välja võtta, ei aeguks, ei 4 ega ka 1 aasta jooksul.Kui tööleping lõpeb, saavad nad selle vähemalt rahas kätte.
Kuid ma ei kujuta ette, et kas nii võib, et tööandja ja töötaja lepivad ühel meelel kirjalikult kokku, et töötaja loobub oma puhkuseõigustest ega tahagi puhata mitte kunagi.... Kas seda võib siis teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44729 lisas .
Vastas . teemas puhkusest loobumine
ei või ka uue seaduse järgi puhkust rahas välja maksta.
§ 28. Tööandja kohustused
(2) Tööandja on eelkõige kohustatud:
3) andma ettenähtud puhkust ja maksma puhkusetasu.

Selline FIFO meetod ei ole minu meelest küll lubatud. Kusagil oli küll selgitatud, et kõigepealt tuleb anda jooksva aasta puhkus, ja selle järel alles saab eelmisi puhkusejääke kasutada. Nii et see pole seadusest soodsam, vaid seaduse vastane. Aga samas ei ole tööandjal kohustust üldse puhkusi aegunuks lugeda, võib maksta töötajatele lepingu lõppedes, mis summasid iganes soovib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kusti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44732 lisas kusti
Vastas kusti teemas puhkusest loobumine
vastuseks infonõudele, vastas Sotsiaalministeerium,et ei ole kohustust anda esmalt jooksva aasta puhkust....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44752 lisas .
Vastas . teemas puhkusest loobumine
hea teada, et seda nõuet enam pole. Aga nüüd tuleb siis välja, et verts teeb sellise FIFO meetodiga oma töötajatele hoopis külma, kuna vanade puhkuste aegumistähtaeg on 4 aastat, aga peale 01.07.09 välja teenitud puhkustel ainult 1 aasta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44759 lisas molly
Vastas molly teemas puhkusest loobumine
loe veel kord vertsi vastust-....et tööga koormatud töötajate varasemad puhkused, mida nad pole saanud välja võtta, ei aeguks, ei 4 ega ka 1 aasta jooksul.Kui tööleping lõpeb, saavad nad selle vähemalt rahas kätte.
nagu näed arvestab ta ka ,et 1 aasta pärast puhkus ei aeguks ja ei tee neile külma nagu sina arvad. mina kasutan ka seda meetodit,et vanemad saadaolevad puhkused enne ja arvestan ka et alates 01.07.2009 aegub puhkus 1 aastaga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44760 lisas .
Vastas . teemas puhkusest loobumine
molly, kui saannad vanemaid puhkusi, mis aeguvad 4 aastaga ja jätad andmata puhkuse, mis aegub ühe aastaga, siis on ju täiesti olemas oht, et lühema aegumisajaga puhkus aegub enne, kui vanad puhkused antud saavad. (kui töötajal juhtub olema rohkesti vanast ajast väljavõtmata puhkust). Vertsi vastusest loen ma välja, et antakse vanemaid puhkusi kõigepealt. Aga kui soovitakse töötajale soodsamat olukorda, siis nagu ma juba enne kirjutasin, ei ole tööandjal kohustust üldse aegumist kohaldada. See on tööandja võimalus, mitte kohustus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44762 lisas verts
Vastas verts teemas puhkusest loobumine
Jah, FIFO-meetodi puhul uue TL seaduse paistel enam erilist eelist ei saa olema. Eks me teeme asja ümber, ehk põhiline, mida oleme tahtnud taotleda, on puhkuste aegumatus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.