Anne

  • Heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44874 lisas Heli
Vastas Heli teemas Anne
Kuidas haigekassa on seotud puhkuse katkestamisega, Sellest ei saa ma aru. Ja eks tööandja peab ikka seadust järgima. Haigekaasa ju ei teagi,millal inimene on puhkusel...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helile
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44876 lisas Helile
Vastas Helile teemas Anne
Sama hästi võib küsida, et mis on TI-l pistmist haiguslehtedega? Sina võid loomulikult toimida nii, nagu heaks arvad. See, et kõigile seaduserikkumistele jälile ei saada, ei anna ikkagi neile rikkumistele õigustust. Minu seisukoht on, et kui mingi seadusepunkt on sõnastatud mitmeti mõistetavalt, ja üks ametkond arvab nii ja teine naa, siis siduvaks võiks ikkagi pidada ainult seadusandja enda seisukohta, seniks kuni kohtupraktikat veel pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44877 lisas Heli
Vastas Heli teemas Anne
Helistasin Tööinpektsiooni juristile. Tööandja peab katkestama puhkuse, kui töötaja teatab sdea.ka hoolduslehel viibimise ajal.Arvan küll, et Tööinspektsiooni jurist teab seadust ikka kõige paremini.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44880 lisas .
Vastas . teemas Anne
vat sellele viimasele väitele: tean omast käest juhust, kus TI jurist ajas sulaselget jama. Alles siis, kui viitasin täpsele seaduse punktile, mis tema jutuga üleüldse ei klappinud, siis oli ta sunnitud tunnistama, et tal pole ikkagi õigus, ja too punkt oli tal kahe silma vahele jäänud. Nii et TI jurist ei ole enam minu jaoks mingi autoriteet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44928 lisas TI
Vastas TI teemas Anne
www.ti.ee/index.php?page=644&

Kas hooldusleht annab aluse puhkuse katkestamiseks? Kas puhkuse katkestanud ja hoolduslehel oleval töötajal on õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast puhkuse kasutamist takistava asjaolu äralangemist?
TLS § 69 lõike 6 kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada, edasi lükata või enneaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel, eelkõige ajutise töövõimetuse, rasedus- ja sünnituspuhkuse või streigis osalemise tõttu. Seega võimaldab TLS § 69 lõige 6 puhkust katkestada ka ajutise töövõimetuse korral, milleks on ravikindlustuse seaduse § 52 lõike 3 kohaselt ka hoolduslehel viibimine. Hoolduslehel olev töötaja saab puhkuse katkestada, teatades sellest tööandjale esimesel võimalusel. Samuti on töötajal õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast hoolduslehe lõppemist või poolte kokkuleppel muul ajal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44929 lisas TI
Vastas TI teemas Anne
Ka vana seaduse järgi sai puhkust pikendada.
www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED6-39D4-4163-9D98-74AA1E3959C E&code=2976/rubr_artiklid_297607

www.ti.ee/index.php?article_id=782&pa ge=56&action=article

www.epl.ee/artikkel/394654

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • punktile haigekassa lehelt
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44930 lisas punktile haigekassa lehelt
Vastas punktile haigekassa lehelt teemas Anne
Jane
Tere! Alustasin puhkuse kolmandast päevast 4,5 aastase lapsega hoolduslehte,kas puhkus pikeneb nende päevade võrra mis hoolduslehel olin automaatselt või lükkub puhkus edasi?

07.07.2009
Vastus / Answer

Tere!

Hoolduslehe alusel (haige lapse põetamine) tööandja haigushüvitist ei maksa. Haigekassa maksab hüvitist juhul kui põhipuhkus on töövabastuse ajaks katkestatud, edasi lükatud või lõpetatud.
TLS § 69 lõike 6 kohaselt töötajal on õigus puhkus katkestada, edasi lükata või enneaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel, eelkõige ajutise töövõimetuse, rasedus- ja sünnituspuhkuse või streigis osalemise tõttu. Töötajal on õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast puhkuse kasutamist takistava asjaolu äralangemist või poolte kokkuleppel muul ajal. Töötaja on kohustatud tööandjale teatama puhkuse kasutamist takistavast asjaolust esimesel võimalusel.
Antud juhul on küsimus selles, kas haige lapse põetamine on töötaja ajutine töövõimetus või mõni muu töötaja isikust tulenev oluline põhjus. Töölepingu seadus reguleerib tööandja ja töötaja vahelisi suhteid ja küsimustega töölepingu seaduse rakendamise osas soovitame pöörduda Tööinspektsiooni (www.ti.ee) poole.

Parimate soovidega,
Endla Tempel
www.haigekassa.ee/kysi?teema=hooldushyvitised&leht=1

MIDA KOSTAD?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44943 lisas .
Vastas . teemas Anne
Mida mina pean KOSTMA? Mina pole kumbagi varianti õigeks või valeks väitnud. Aga selle vaidluse tulemusena hakati nüüd mitmeid päringuid tegema ja teemaalgataja vähemalt sai omale kindla aluse, kuidas oma töötajaga käituda. Tõtt öelda, minul ei olegi see teema kunagi probleemiks olnud, kuna mu enda tööandja ei ole kunagi keeldunud töötajale vastu tulemast ja puhkust katkestamast, ei uue ega vana seaduse ajal. Töötajale soodsamat varianti võib ju alati kasutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.