Õppepuhkus "igavesele üliõpilasele"

  • Katrin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44894 lisas Katrin
Kas mul on õigus, et Täiskasvanute koolituse seaduses ei ole reguleeritud seda, et õppepuhkust antakse vaid õppe nominaalaja jooksul? Või siis tõesti ongi nii, et kui inimene tiksub kooli nimekirjas aastaid, teeb aastas min arvu ainepunkte, siis jääbki tal õigus iga-aastaselt 20 päeva keskmise töötasuga tasustatud õppepuhkust saada? Kas ma olen õigesti aru saanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44896 lisas Mina
Vastas Mina teemas Õppepuhkus
Aastaid ei saa ühegi kooli nimekirjas tiksuda, teatud ajaga tuleb läbida bakalauerusõpe, siis magistriõpe jne, kes selle ajaga hakkama ei saa, peab lõpetama eksternina (ka õppepuhkus võimalik). Seni kuni koolist väljastatakse õpilase/töötaja kohta tõend, on alus talle ka õppepuhkust võimadada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44897 lisas .
Vastas . teemas Õppepuhkus
Kus on kirjas, et ei tohi aastaid kõrgharidust omandada? Niipalju, kui ma uurinud olen, on ainult ära määratud miinimumainepunktid, mis semestri jooksul nõutakse. Ja kui selle miinimumi piires püsida, siis on võimalik ikka päris hulk aastaid ülikooli nimekirjas tiksuda. Ei ole kusagil kohanud viidet, et kuidagi aastatega oleks see aeg piiratud. Kui sa tead sellist seadust, anna siis teada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jah
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44898 lisas jah
Vastas jah teemas Õppepuhkus
mina ei ole ka kohanud piirangut, et kaua õppida võib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huvitab mind ka
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44899 lisas huvitab mind ka
Vastas huvitab mind ka teemas Õppepuhkus
küsimus ei olnud ju selles, et kaua õppida võib vaid sellest et kas kogu selle aja jookusl saab igal kalendriaastal õppepuhkust võtta?
Eelkirjutanu ütles, et kui tõend väljastatakse, siis nagu ikkagi saab?
Mnjah, aga tööandja?
Kas peba olema nõus töötajaga, kes teeb miinuimumpunkte koolis, et nimekirjas püsida. Aga puhkab täie eest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44900 lisas .
Vastas . teemas Õppepuhkus
nii ta jah tundub olevat, ja ei ole tööandjal midagi öelda. Tõend väljastatakse kindlasti, kui õppurite nimekirjas on. Kas tööandja sellist töötajat pidada tahab, on iseküsimus, aga puhkuse andmisest keeldumiseks ma küll põhjendust ei näe. Samas, kui palju neid selliseid ikka on, kes aastaid kõrgharidust omandavad ja ka igal aastal kõik võimaliku puhkuse välja võtavad. Ei usu et see väga suur probleem on. Tean oma kursusekaaslaste näitel, et kaugeltki mitte kõik ei võta seda puhkust üldse välja. isegi olen nelja aasta jooksul võtnud kahel korral nädala, kui muidu kuidagi enam ei jõudnud töid valmis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.