Tähtajalise töölepingu lõpetamine töötaja poolt

  • küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45320 lisas küsija
Kas keegi oskab aidata. Töötan tähtajalise töölepinguga, hetkel veel katseajal. Tehti pakkumine teise firmasse, täiesti teisele alale tööle asuda. Seega küsimus oleks selline, et millistel tingimustel ja kui pika etteteatimistähtajaga pean ma lahkumisavalduse kirjutama? Ja kas ma pean lahkumisavalduses oma lahkumist kuidagi põhjendama?
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45321 lisas imelik
TLS §86. Töölepingu ülesütlemine katseajal
(1) Tööandja ja töötaja võib tähtajalise ja tähtajatu töölepingu üles öelda neljakuulise katseaja jooksul töötaja tööle asumise päevast arvates.

(2) Töölepinguga võib kokku leppida katseaja kohaldamata jätmises või lühendamises.

(3) Tööandja ja töötaja võib kuni kaheksaks kuuks sõlmitud tähtajalise töölepingu üles öelda katseaja jooksul, mis ei või olla pikem kui pool lepingu kestusest.

(4) Tööandja ei või töölepingut üles öelda põhjusel, mis on vastuolus katseaja eesmärgiga.

§96. Ülesütlemisest etteteatamine katseaja eesmärgi mittetäitmise tõttu
Töölepingu võib katseajal üles öelda vähemalt 15-kalendripäevase etteteatamistähtajaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45324 lisas küsija
Nagu ma aru saan, siis teatan 15 päeva ette, aga mis see etteteatamine katseaja eesmärgi mittetäitmise tõttu endast kujutab? pean ma põhjendama, et tehti parem pakkumine vms?
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45325 lisas .
ei pea midagi põhjendama, kui ei taha. kui tahad kiiremini ära saada, siis on põhjendust vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45332 lisas maria
kuidas põhjendamine mõjutab vabastamist? ei saa aru.... siin peab tööandja põhjendama, kui leping lõpeks katseaja mitteläbimise tõttu. aga antud juhul töötaja ise soovib lahkuda ja siin on kaks varianti- kas 15 p etteteatamisega või poolte kokkuleppel nt päevapealt!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45346 lisas .
põhjendamine mõjutab vabastamist nii, et kui töötaja tahab lahkuda päevapealt, aga tööandja ei ole nõus kokkuleppel vabastama, siis peab töötaja põhjendama, et tal on õigus lahkuda päevapealt. Kui on selline õigus. Nii et ei ole ainult kaks varianti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45347 lisas maria
milline peab olema siis põhjus päevapealt lahkumiseks? minu teada, kui nt tööandjapoolset olulist rikkumist ei ole, kui pooled ei saavuta kokkuleppet lepingu poolte kokkuleppel lõpetamise kohta või ei esine ükski § 91 lg-s 3 sätetstaud alus (tervislik põhjus vastava tõendiga), siis muid variante nagu ei oleks.... loomulikult võib olla ka mingisugune perekondlik olukord, aga milline selline olukord peab olema, et töötaja lahkuks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45355 lisas .
maria, sina kirjutasid: aga antud juhul töötaja ise soovib lahkuda ja siin on kaks varianti- kas 15 p etteteatamisega või poolte kokkuleppel nt päevapealt! Kumba variandi alla sinu meelest käib § 91?
Vat seda erakorralist ülesütlemist peabki töötaja põhjandama, kui ta soovib lahkuda ilma etteteatamisajata ja tööandja ei ole nõus kokkuleppel vabastama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.