Vanemahüvitis välismaal elades

  • Kristi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45366 lisas Kristi
Töötan Eesti firmale, kuid elan juba 3 aastat välismaal ning ametlikult pika töölähetuse alusel (vorm E106). Eesti juriidiline isik on ainus tööandja ning palgamaksja ning ka tulu deklareerin Eestis. Kuna aga arvestuspäevade alusel elan Eestis alla 183 päeva aastas ja seega pole päris nagu resident, siis kas mul on ikka õigus saada sünnitustoetust ja vanemahüvitist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sots.amet
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45367 lisas sots.amet
Vastas sots.amet teemas Vanemahüvitis välismaal elades
Riiklikke peretoetusi(sünnitoetus) makstakse:
- Eesti alalisele elanikule;
- Eestis elavale välismaalasele, kellel on tähtajaline elamisluba või kes viibib Eestis välismaalaste seaduse § 51 lõikes 2 sätestatud alusel;
- tähtajalise elamisõiguse alusel Eestis elavale välismaalasele.

Õigus vanemahüvitisele on:
Last kasvataval vanemal, lapsendajal, võõrasvanemal, eestkostjal või hooldajal, kes on Eesti alaline elanik või Eestis tähtajalise elamisloa või tähtajalise elamisõiguse alusel elav välismaalane. Juhul, kui eespoolnimetatud isikul on elukoht mitmes riigis, omab ta õigust vanemahüvitisele, kui ta on resident tulumaksuseaduse § 6 lõike 1 tähenduses või kui ta elab Eestis püsivalt välismaalaste seaduse või Euroopa Liidu kodaniku seaduse tähenduses. Nimetatud seaduste kohaselt on tingimuseks Eestis viibimine vähemalt 183 päeva aastas.
www.ensib.ee/frame_pensionid.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45372 lisas Kristi
Vastas Kristi teemas Vanemahüvitis välismaal elades
Tänan vastuse eest, kuid kahjuks jääb seaduserägastikus asi mulle endiselt veidi segaseks.
Ehk siis sünnitushüvitust mul õigus saada pole või siiki?
Vanemahüvitise osas ütleb tulumaksuseaduse antud lõik järgmist:
Füüsiline isik on resident, kui tema elukoht on Eestis või kui ta viibib Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval. Isik loetakse residendiks alates tema Eestisse saabumise päevast. Samuti on resident välisteenistuses viibiv Eesti riigiteenistuja. Residendist füüsiline isik maksab tulumaksu kõikidelt nii Eestis kui väljaspool Eestit saadud, nii §-des 13–22 loetletud kui ka loetlemata tuludelt.

Kas saan siis õigesti aru, et kuna minu viibimine Eestis on alla 183 päeva aastas hoolimata sellest et maksan kõik maksud Eestis (tulumaks, sots.maks jne), ei ole mul õigust vanemahüvitisele? Kas ainus takistus on Eestis alaliselt mitte elamine või on veel põhjusi/nõudeid, millele tähelepanu pöörates siiski mul õigus vanemahüvitisele tekiks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.