etteteatamine

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45465 lisas heli
etteteatamine lisas heli
tere.kui palju peab tööandja mulle kirjalikult ette teatama konamisest kui olen tööl olnud 3 aastat.ja kui ei teata siis sab nende päevade est ka hüvitist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45466 lisas imelik
Vastas imelik teemas etteteatamine
Tööandja peab sulle TL ülesütlemisest etteteatama vähemalt 30 kalendripäeva aga see teatamine võib toimuda ka e-maili, SMS teel. Jah kui teatab ette vähem kui 30 klp siis peab tööandja vähem etteteatatud aja eest ka hüvitist maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 5 kuud tagasi #45469 lisas heli
Vastas heli teemas etteteatamine
AITÄHH IMELIK

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • T
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45478 lisas T
Vastas T teemas etteteatamine
Aga kas on mingi võimalus nõuda ka vähem etteteatatud ajaks tööga kindlustamist?
Tööstaaz üle 10 aasta, ette teatatud 1 kuu(Aga peaks vähemalt 3 kuud ette teatama).Eelistaksin see 2 kuud veel tööd teha, et endale rohkem aega uue töö leidmiseks võmaldada. Kui ma 2 kuud varem koondatud saan, siis lõpeb ka töötukassast toetuse saamine 2 kuud varem, aga maal tööd saada pole praeguse seisuga kuigi lihtne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45480 lisas imelik
Vastas imelik teemas etteteatamine
Ei saa seda nõuda.
Sa saad vähem etteteatamise eest hüvitist mis võibki tulla 2 kuu töötasu ja lisaks saad ju veel töötukassast 2 kuu koondamishüvitise.
Töötuskindlustushüvitist hakatakse sulle arvestama ja maksma pärast ooteperioodi ehk sulle rakendub 60 päevane ooteaeg, mida hakatakse arvestama töösuhte lõppemise päevast alates ja seega hüvitise maksmise periood sellest ei lühene.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45557 lisas K
Vastas K teemas etteteatamine
26.02. anti üle koondamisteatis. Koht koondatud 01.04. s.t. lõpparve kuupäevaks tuleb 31.03. Kuidas lugeda etteteatamise päevi? Seaduse järgi oleks pidanud ette teatama 90 päeva. Saan etteteatatud ajaks 34 päeva ja etteteatamata ajaks 56 päeva,millest 39 tööpäeva mille eest saaksin hüvitist. Tegemist siis 5-e päevase töönädalaga. Kas mu mõttekäik on õige? Tööandja raamatupidaja loeb mulle 38 tööpäeva, kuigi aprillis on ka sees püha, mida ei saa lugeda tööpäevaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.