tükitöö hindade alandamine

  • Airi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45484 lisas Airi
Töölepingut saab muuta ainult poolte kokkuleppel,kuid kuidas on lood töölepingu lisaga? Kas tööandjal on õigus töölepingu lisas tükitöö hindeid alandada?(kuigi töömaht on sama,või isegi suurem)Millised on minu,kui töötaja võimalused? Kas ma pean sellega leppima?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45485 lisas imelik
Vastas imelik teemas tükitöö hindade alandamine
töölepingu lisa on samuti tööleping lihtsalt mõni punkt on hiljem lisatud või muudetud ja sellest on tingitud töölepingule lisa lehe tegemine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Airi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45486 lisas Airi
Vastas Airi teemas tükitöö hindade alandamine
Siis ei pea ma sellega leppima? Kas ma pean pöörduma töökaitsesse? Või olen sundseisus ja peangi sellega leppima,et tööanda teeb,mis tahab.(kui ei meeldi mine ära)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45489 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas tükitöö hindade alandamine
Tükitöö põhimõtted pole muutunud, vaatalamta uuele TLS-le. Tüktöötasu süsteem tähendab eelkõige tootlusnormide kehtestamist ja nende alusel töö eest töötasu arvutamist. Tootlusnormi (töönormi, tööakjanormi) ümbervaatamine on siiski tööandja õigus ja tuleneb töökorralduslikest vajadustest või muudest tööprotsessi mõjutavatest tingimustest. Kui tööandja tahab tootmise tulemuslikkust tõsta siis suurendab ta tootlusnormi, juhul muidugi, kui see on tehniliselt ja töökorralduslikult teostatav. Uus TLS töötasu kirjeldavad punktid seda ei piira. Tükitöötasu korral lepitakse ju samuti kokku töötasumääras, kahtlen kas keegi lepib kokku tootlusnormis. Sellisel puhul kaob nii keerulise palgaarvutamise viisi kasutamise vajadus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.