lepinguta tööl

  • n
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45494 lisas n
Minu mure selline. Olen juba teist nädalat uues kohas tööl. Öeldi, et praegu on õppimisnädalad ja 1.märtsist olen graafikus ja niiöelda täieõiguslik töötaja. olen mitu korda küsinud töölepingu sõlmimise kohta ja tööandja laveerib osavalt kõrvale..sellist asja ei ole varem olnud, et tööandja ei tahaks nagu veel lepingut sõlmida..mida teha? kas oodata ja käia lollina tööl ilma lepinguta? aitäh vastajaile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 kuud tagasi #45500 lisas imelik
Vastas imelik teemas lepinguta tööl
Esita kirjalik nõue.
§5. Töötaja teavitamine töötingimustest
(1) Töölepingu kirjalikus dokumendis peavad sisalduma vähemalt järgmised andmed:
1) tööandja ja töötaja nimi, isiku- või registrikood, elu- või asukoht;
2) töölepingu sõlmimise ja töötaja tööle asumise aeg;
3) tööülesannete kirjeldus;
4) ametinimetus, kui sellega kaasneb õiguslik tagajärg;
5) töö eest makstav tasu, milles on kokku lepitud (töötasu), sealhulgas majandustulemustelt ja tehingutelt makstav tasu, töötasu arvutamise viis, maksmise kord ning sissenõutavaks muutmise aeg (palgapäev), samuti tööandja makstavad ja kinnipeetavad maksud ja maksed;
6) muud hüved, kui nendes on kokku lepitud;
7) aeg, millal töötaja täidab kokkulepitud tööülesandeid (tööaeg);
8) töö tegemise koht;
9) puhkuse kestus;
10) viide töölepingu ülesütlemise etteteatamise tähtaegadele või töölepingu ülesütlemise etteteatamise tähtajad;
11) tööandja kehtestatud reeglid töökorraldusele;
12) viide kollektiivlepingule, kui töötaja suhtes kohaldatakse kollektiivlepingut.

(3) Kui andmeid ei ole töötajale enne tööle asumist esitatud, võib töötaja neid igal ajal nõuda. Tööandjal on kohustus esitada andmed kahe nädala jooksul arvates nõude saamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.