erakorraline tl ülesütlemine haiguse tõttu

  • Mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46006 lisas Mart
Olen olnud haiguslehel pikka aega ( liites kokku 4kuud). Tööandja vihjas Tl ülesütlemisle. Palju peab tööandja mulle ette teatama ja kas mul on õigus saada ka mingit hüvitist.staaz 6 a.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46008 lisas .
Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja:
1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

Erakorralisest ülesütlemisest peab tööandja töötajale ette teatama, kui töötaja töösuhe tööandja juures on kestnud:
1) alla ühe tööaasta – vähemalt 15 kalendripäeva;
2) üks kuni viis tööaastat – vähemalt 30 kalendripäeva;
3) viis kuni kümme tööaastat – vähemalt 60 kalendripäeva;
4) kümme ja enam tööaastat – vähemalt 90 kalendripäeva.
(3) Käesoleva seaduse § 88 lõikes 1 nimetatud alusel võib tööandja töölepingu üles öelda etteteatamistähtaega järgimata, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.

Hüvitist ei ole seaduses ette nähtud. Kui tööandja soovib hüvitist maksta, siis keelatud see ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46009 lisas Mart
Tänan.Seega tuleks tööandjal ikka mulle 30 päeva etteteatada.
Veel.Kas mul on võimalik saada hiljem töötuskindlustsuhüvitist töötukassast?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46011 lisas .
jah, selle §88 lg.1-ga saad töötuskindlustushüvitist. Aga töölepingu võib tööandja selle §-ga teatud juhtudel lõpetada ka ilma etteteatamata.

veelkord väljavõte seadusest:
(3) Käesoleva seaduse § 88 lõikes 1 nimetatud alusel võib tööandja töölepingu üles öelda etteteatamistähtaega järgimata, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.