Koondamisest

  • Kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46131 lisas Kati
Koondamisest lisas Kati
Koondati TLS seaduse §89 lg 1 alusel. Koondamise põhjuseks oli töösuhete kokkulepitud tingimustel jätkamise võimatus töömahu vähenemise ja töö ümberkorraldamise tõttu.Töökoha tööfunktsioone hakkavad täitma teised töötajad.
Nüüd ( 2,5 kuud hiljem) sain teada, et 01.06. on minu töökoht jälle olemas ja teise töötaja poolt täidetud.
Kas mul on võimalik oma koondamine vaidlustada, et töölt eemal oldud aja eest hüvitist nõuda?
Näiteks TLS §106-le viidates (tööandja ülesütlemise vaidlustamine vastuolu tõttu hea usu põhimõttega? Või Tsiviilseadustiku üldosa seaduse §94 järgi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46132 lisas imelik
Vastas imelik teemas Koondamisest
hiljaks oled jäänud vaidlustamisega, aega oleks olnud 30p ülesütlemisavalduse saamisest. ja see, et koht uuesti loodakse poleks ka põhjus, sest see pole keelatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46133 lisas Kati
Vastas Kati teemas Koondamisest
Tsiviilseadustiku üldosa seaduse §99 lg2 järgi oleks tehingu tühistamise tähtaeg 6 kuud. Mul polnud ju võimalust enne teada saada, et koht uuesti luuakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46134 lisas .
Vastas . teemas Koondamisest
kui TLS ütleb midagi teisiti kui tsiviilseadustiku üldosa, siis kehtib TLS. Ja selle järgi, nagu imelik juba enne kirjutas, oli sul aega vaidlustamiseks 30 päeva ülesütlemisteatise saamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46135 lisas imelik
Vastas imelik teemas Koondamisest
Jah nii nagu . ütles, enne TLS siis VÕS ja alles siis TsÜS.
Ja koha uuesti loomine pole keelatud ja seda vaidlustada oleks sul üldse mõtetu, lihtsalt sinuga kokkulepitud tingimustel polnud võimalik enam jätkata seega leiti uus tööandjale sobivam inimene.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #46136 lisas Kati
Vastas Kati teemas Koondamisest
Koht loodi samadel tingimustel, mis oli minul. Töö kohta mulle mingeid pretensioone ei olnud. Töötasin asutuses 8 aastat.
Kokkuvõtteks saab siis öelda, et kui "nägu ikka ei meeldi" siis tööandjal on vaba voli minust lahti saamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.