väljamaksmata palk ja ettevõtte pankrot

  • Ain
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 1 Kuu tagasi #46316 lisas Ain
Ettevõte läks pankrotti ja on mulle võlgu paari kuu kuu palga.Olen kuulnud, et saan taodelda riigi käest palgahüvitist. Kust selle kohta rohkem infot saaks? Tänud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • gerli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 1 Kuu tagasi #46321 lisas gerli
Töötukassa kodulehel on natuke infot selle kohta:
www.tootukassa.ee/index.php?id=11244#makse

Lisaks soovitan lugeda töötuskindlustuse seadust, seal on eraldi peatükk tööandja maksejõuetuse hüvitise kohta.

Lisaks võid infot uurida ka töötukassast endast, aga ma ei oska öelda, kui informeeritud nad on

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Koit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 4 nädalat tagasi #46327 lisas Koit
kui sul on niipalju kannatust ja raha siis võid hakata seda asja ajama.Olen sama probleemiga juba 2aastat mässanud.siis andsin asja kohtusse .Kõigepealt pead minema hagiga kohtusse saamata jäänud olga tõttu-see võtab julgelt mitu kuud.[kui firma pole ise oma pankrotti välja kuulutanud,minul ei olnud]Kohtuotsus oli küll et välja maksta mulle kõik tasud aga kes maksab,kui firmatki pole enam olla.kohtutäitur laiutab käsi-midagi pole teha kui varasid firmal pole või on leitud firma etteotsa rahatu tankist.Siis võid minna pankrotimenetlusega kohtusse-riigilõiv sel puhul maksta 6000krooni ja siis on sul vaja tõestada firma maksejõuetust aga eraisikul on see pea võimatu.meie avaldus lükatigi tagasi kuna mul kui lihttöölisel pole maksejõuetust kuidagi võimalik tõestada,see et firma palka ei maksnud ei tähenda veel et teda saaks maksejõuetuks tunnistada.ilma nende protsesside läbimatta ei maksa riik sulle mingit hüvitist.Kui soovid midagi täpsustada,küsi,olen selle kõik läbi teinud aga seisabki asi selletaga et pankrotimenetlusega kohtusse minna sest 6000 välja käia on ränk ja makstakse sulle riigi keskmise järgi mitte sinu palga järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.