puhkusetasu ümberarvestamine?

  • Anne-Ly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 nädalat tagasi #46349 lisas Anne-Ly
Puhkusetasu maksti töötajale välja nii nagu seaduses määratud. Nüüd selgus, et töötajale määrati lisatasu ajavahemiku eest, mis läheb kuue kuu keskmise sisse. Kas tööandja peab puhkusetasu ümber arvestama? Määrusest ma seda kahjuks välja ei loe või ei oska lugeda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 nädalat tagasi #46351 lisas .
see on hea küsimus. Üks jurist vastab nii, teine naa. Olen ka seda uurinud ja kindlat vastust ei olegi kusagilt seadusest praegu välja lugeda. Samas peaks ju siis hakkama kõikvõimalikke keskmise alusel arvestatud tasusid tagantjärele hakkama ümber arvestama. See oleks ju selge hullumeelsus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anne-Ly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 nädalat tagasi #46362 lisas Anne-Ly
Vastas Anne-Ly teemas puhkusetasu ümberarvestamine?
Jah, oleks küll hullumeelsus. Kuid kui näiteks lisatasu ei maksta õigeaegselt ja mitte töötaja tõttu, siis mina ise näiteks küll tahaksin, et minu puhkusetasu sisse see arvestataks. Seadusest seda kohustust välja ei loe, kuid mina arvan, et see tekitab ainult paksu pahandust!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 nädalat tagasi #46363 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkusetasu ümberarvestamine?
Kui lisatasu lihtsalt ei maksta õigelajal aga see on teada, et töötajal see lisatasu saada siis tuleb ka see puhkusetasu arvestamisel sisse võtta kui ei võetud tuleb ümberarvestus teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 nädalat tagasi #46365 lisas .
jah, nõus, et kui puhkusetasu arvestamise ajal oli see lisatasu juba teada, ainult et välja maksmata, siis loomulikult tuleb see sisse võtta. Ma räägin lisatasudest-preemiatest, mis otsustatakse näiteks peale majandusaasta edukat lõppu, ja mis sisuliselt on ju samuti mingi osa igas kuus välja teenitud. Mitmed juristid on seda meelt, et kõik aasta jooksul keskmise alusel arvestatud tasud tuleks ümber arvestada ja töötajatele juurdemaks teha. Mis oma korda tegelikult tekitab olukorra, et töötajale ei makstud kogu saadaolevat summat õigeaegselt välja ja töötajal nagu tekiks õigus viivist nõuda jne. Pidasin seda silmas, et see on lausa hullumeelne seisukoht. Kujutage nüüd ette, kui firmas on 500 töötajat, ja kõigi tasusid tuleb hakata ümber arvestama....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.